VIGMA ANTREPRIZĂ SRL

Activă

4332 Lucrări de tâmplărie şi dulgherie

VIGMA ANTREPRIZĂ SRL (CUI 24140710) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Leţcani Com. Leţcani, IAŞI, înregistrată la 3 iulie 2008, cu activitatea principală „lucrări de tâmplărie şi dulgherie” (CAEN 4332).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 62.069.199 lei, profit net de 1.070.387 lei, datorii de 17.488.078 lei, capitaluri proprii de 9.063.846 lei, 55 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 71 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

71

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

71 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
1.72%
Îndatorare
65.84%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

62.069.199lei

Venituri totale

66.530.026lei

Rezultat net

1.070.387lei

Datorii

17.488.078lei

Capitaluri proprii

9.063.846lei

Capital de lucru

6.721.882lei

Salariați

55

Cifră de afaceri pe salariat

1.128.531lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2008002065221
Data înregistrării
3 iulie 2008

Activitate și sediu

Activitate principală
4332 — Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
Sediu social
JUD. IAŞI, SAT LEŢCANI COM. LEŢCANI, ȘOS IAŞI - TG. FRUMOS, KM. 10. CONSTRUCŢIA C1. HALA NR. B2. ETAJ 1. BIROUL 11

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+45,5%
Profitul, față de anul trecut
-75,3%
Creștere anuală compusă
+64,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

71clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate34.12%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.38 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate1.72%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare65.84%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință45.51%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA71200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate2.350.764lei
I2Active circulante24.209.960lei
I3Stocuri14.488.336lei
I4Creanțe8.567.500lei
I5Casa și conturi la bănci1.007.841lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii17.488.078lei
I8Venituri în avans8.800lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri9.063.846lei
I11Capital subscris vărsat500.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă62.069.199lei
I14Venituri totale66.530.026lei
I15Cheltuieli totale65.199.023lei
I16Profit brut1.331.003lei
I18Profit net1.070.387lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați55

Indicatori · 2025

Marjă netă1,72%
Marjă brută2,14%
Rentabilitatea capitalurilor11,81%
Rentabilitatea activelor4,03%
Grad de îndatorare65,84%
Lichiditate curentă1,38
Cifră de afaceri pe salariat1,13 mil.lei
Fond de rulment6.721.882lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
45,51%
Creștere anuală compusă
64,21%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie

Cele mai nou înregistrate în județul Iași

Întrebări despre VIGMA ANTREPRIZĂ SRL

Ce cifră de afaceri are VIGMA ANTREPRIZĂ SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 62.069.199 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.070.387 lei.
VIGMA ANTREPRIZĂ SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus VIGMA ANTREPRIZĂ SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are VIGMA ANTREPRIZĂ SRL?
55 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are VIGMA ANTREPRIZĂ SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 17.488.078 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are VIGMA ANTREPRIZĂ SRL?
71 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
VIGMA ANTREPRIZĂ SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are VIGMA ANTREPRIZĂ SRL?
Activitatea principală este CAEN 4332 — Lucrări de tâmplărie şi dulgherie.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .