FAIST METALWORKING SRL

Activă

2553 Operațiuni de mecanică generală

FAIST METALWORKING SRL (CUI 24049540) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Borş Com. Borş, BIHOR, înregistrată la 13 iunie 2008, cu activitatea principală „operațiuni de mecanică generală” (CAEN 2553).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 112.246.090 lei, profit net de 4.625.375 lei, datorii de 42.434.316 lei, capitaluri proprii de 30.038.466 lei, 184 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 68 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

68

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

68 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.69 x
Tendință
-1.36%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

112.246.090lei

Venituri totale

112.237.368lei

Rezultat net

4.625.375lei

Datorii

42.434.316lei

Capitaluri proprii

30.038.466lei

Capital de lucru

-13.235.234lei

Salariați

184

Cifră de afaceri pe salariat

610.033lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2008001548057
Data înregistrării
13 iunie 2008

Activitate și sediu

Activitate principală
2553 — Operațiuni de mecanică generală
Sediu social
JUD. BIHOR, SAT BORŞ COM. BORŞ, SOS. BORSULUI, NR.79

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-1,4%
Profitul, față de anul trecut
+1.520,5%
Creștere anuală compusă
+20,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

68clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate41.06%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.69 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate4.12%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare58%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință-1.36%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA68200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate43.964.661lei
I2Active circulante29.199.082lei
I3Stocuri13.749.866lei
I4Creanțe18.675.750lei
I5Casa și conturi la bănci-3.226.534lei
I6Cheltuieli în avans304.011lei

Pasiv

I7Datorii42.434.316lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane994.972lei
I10Capitaluri30.038.466lei
I11Capital subscris vărsat11.374.140lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă112.246.090lei
I14Venituri totale112.237.368lei
I15Cheltuieli totale107.007.217lei
I16Profit brut5.230.151lei
I18Profit net4.625.375lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați184

Indicatori · 2025

Marjă netă4,12%
Marjă brută4,66%
Rentabilitatea capitalurilor15,4%
Rentabilitatea activelor6,32%
Grad de îndatorare58%
Lichiditate curentă0,69
Cifră de afaceri pe salariat610.033lei
Fond de rulment-13.235.234lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-1,36%
Creștere anuală compusă
20,43%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

2553 Operațiuni de mecanică generală

Cele mai nou înregistrate în județul Bihor

Întrebări despre FAIST METALWORKING SRL

Ce cifră de afaceri are FAIST METALWORKING SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 112.246.090 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 4.625.375 lei.
FAIST METALWORKING SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus FAIST METALWORKING SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are FAIST METALWORKING SRL?
184 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are FAIST METALWORKING SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 42.434.316 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are FAIST METALWORKING SRL?
68 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
FAIST METALWORKING SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are FAIST METALWORKING SRL?
Activitatea principală este CAEN 2553 — Operațiuni de mecanică generală.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .