CMA SHIPS ROMANIA SRL

Activă

7810 Activităţi ale agenţiilor de plasare a forţei de muncă

CMA SHIPS ROMANIA SRL (CUI 24045514) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Constanţa, CONSTANŢA, înregistrată la 13 iunie 2008, cu activitatea principală „activităţi ale agenţiilor de plasare a forţei de muncă” (CAEN 7810).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 26.997.057 lei, profit net de 338.626 lei, datorii de 3.852.946 lei, capitaluri proprii de 1.967.646 lei, 60 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 69 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

69

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

69 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
1.25%
Îndatorare
66.14%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

26.997.057lei

Venituri totale

27.142.789lei

Rezultat net

338.626lei

Datorii

3.852.946lei

Capitaluri proprii

1.967.646lei

Capital de lucru

1.701.986lei

Salariați

60

Cifră de afaceri pe salariat

449.951lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2008002112134
Data înregistrării
13 iunie 2008

Activitate și sediu

Activitate principală
7810 — Activităţi ale agenţiilor de plasare a forţei de muncă
Sediu social
JUD. CONSTANŢA, MUN. CONSTANŢA, ALEEA UNIVERSITĂŢII, NR.42

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+4,3%
Profitul, față de anul trecut
+270,9%
Creștere anuală compusă
+22,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

69clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate33.78%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.44 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate1.25%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare66.14%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință4.28%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA69200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate270.441lei
I2Active circulante5.554.932lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe4.376.695lei
I5Casa și conturi la bănci1.178.237lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii3.852.946lei
I8Venituri în avans4.781lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.967.646lei
I11Capital subscris vărsat30.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă26.997.057lei
I14Venituri totale27.142.789lei
I15Cheltuieli totale26.739.876lei
I16Profit brut402.913lei
I18Profit net338.626lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați60

Indicatori · 2025

Marjă netă1,25%
Marjă brută1,49%
Rentabilitatea capitalurilor17,21%
Rentabilitatea activelor5,81%
Grad de îndatorare66,14%
Lichiditate curentă1,44
Cifră de afaceri pe salariat449.951lei
Fond de rulment1.701.986lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
4,28%
Creștere anuală compusă
22,45%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea N · Servicii administrative și de suport

7810 Activități ale agențiilor de plasare a forței de muncă

Cele mai nou înregistrate în județul Constanța

Întrebări despre CMA SHIPS ROMANIA SRL

Ce cifră de afaceri are CMA SHIPS ROMANIA SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 26.997.057 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 338.626 lei.
CMA SHIPS ROMANIA SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus CMA SHIPS ROMANIA SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are CMA SHIPS ROMANIA SRL?
60 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are CMA SHIPS ROMANIA SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 3.852.946 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are CMA SHIPS ROMANIA SRL?
69 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
CMA SHIPS ROMANIA SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are CMA SHIPS ROMANIA SRL?
Activitatea principală este CAEN 7810 — Activităţi ale agenţiilor de plasare a forţei de muncă.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .