FALCK FIRE SERVICES SRL

Activă

8425 Activităţi de luptă împotriva incendiilor şi de prevenire a acestora

FALCK FIRE SERVICES SRL (CUI 23977870) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 30 mai 2008, cu activitatea principală „activităţi de luptă împotriva incendiilor şi de prevenire a acestora” (CAEN 8425).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 54.955.945 lei, profit net de 2.064.045 lei, datorii de 5.997.975 lei, capitaluri proprii de 8.225.241 lei, 344 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 88 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

88

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

88 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
3.76%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

54.955.945lei

Venituri totale

55.137.569lei

Rezultat net

2.064.045lei

Datorii

5.997.975lei

Capitaluri proprii

8.225.241lei

Capital de lucru

7.368.594lei

Salariați

344

Cifră de afaceri pe salariat

159.756lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2008009555402
Data înregistrării
30 mai 2008

Activitate și sediu

Activitate principală
8425 — Activităţi de luptă împotriva incendiilor şi de prevenire a acestora
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, CAL. VICTORIEI, NR.145, MODULUL 1.16, ET.1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+18,4%
Profitul, față de anul trecut
+14,4%
Creștere anuală compusă
+16,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

88clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate57.45%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate2.23 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate3.76%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare41.89%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință18.36%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA88200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate950.226lei
I2Active circulante13.366.569lei
I3Stocuri107.458lei
I4Creanțe9.483.930lei
I5Casa și conturi la bănci3.775.181lei
I6Cheltuieli în avans143.008lei

Pasiv

I7Datorii5.997.975lei
I8Venituri în avans175.505lei
I9Provizioane61.082lei
I10Capitaluri8.225.241lei
I11Capital subscris vărsat375.200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă54.955.945lei
I14Venituri totale55.137.569lei
I15Cheltuieli totale52.717.962lei
I16Profit brut2.419.607lei
I18Profit net2.064.045lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați344

Indicatori · 2025

Marjă netă3,76%
Marjă brută4,4%
Rentabilitatea capitalurilor25,09%
Rentabilitatea activelor14,42%
Grad de îndatorare41,89%
Lichiditate curentă2,23
Cifră de afaceri pe salariat159.756lei
Fond de rulment7.368.594lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
18,36%
Creștere anuală compusă
16,69%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea O · Administrație publică și apărare

8425 Activități de luptă împotriva incendiilor și de prevenire a acestora

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre FALCK FIRE SERVICES SRL

Ce cifră de afaceri are FALCK FIRE SERVICES SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 54.955.945 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 2.064.045 lei.
FALCK FIRE SERVICES SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus FALCK FIRE SERVICES SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are FALCK FIRE SERVICES SRL?
344 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are FALCK FIRE SERVICES SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 5.997.975 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are FALCK FIRE SERVICES SRL?
88 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
FALCK FIRE SERVICES SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are FALCK FIRE SERVICES SRL?
Activitatea principală este CAEN 8425 — Activităţi de luptă împotriva incendiilor şi de prevenire a acestora.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .