CENTRUL DE PROIECTARE JUDEŢEAN SATU MARE SRL

Activă

7112 Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea

CENTRUL DE PROIECTARE JUDEŢEAN SATU MARE SRL (CUI 23874611) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Satu Mare, SATU MARE, înregistrată la 15 mai 2008, cu activitatea principală „activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea” (CAEN 7112).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 19.799.265 lei, profit net de 3.806.185 lei, datorii de 11.999.362 lei, capitaluri proprii de 4.811.596 lei, 10 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 83 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

83

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

83 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
77.91%
Lichiditate
1.28 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

19.799.265lei

Venituri totale

19.821.598lei

Rezultat net

3.806.185lei

Datorii

11.999.362lei

Capitaluri proprii

4.811.596lei

Capital de lucru

3.326.830lei

Salariați

10

Cifră de afaceri pe salariat

1.979.927lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2008000699301
Data înregistrării
15 mai 2008

Activitate și sediu

Activitate principală
7112 — Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
Sediu social
JUD. SATU MARE, MUN. SATU MARE, STR. MĂRĂŞEŞTI, NR.5

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+24%
Profitul, față de anul trecut
+14,3%
Creștere anuală compusă
+39,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

83clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate31.24%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.28 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate19.22%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare77.91%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință24%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA83200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate76.286lei
I2Active circulante15.326.192lei
I3Stocuri97.681lei
I4Creanțe14.617.437lei
I5Casa și conturi la bănci611.074lei
I6Cheltuieli în avans1.408.480lei

Pasiv

I7Datorii11.999.362lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri4.811.596lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă19.799.265lei
I14Venituri totale19.821.598lei
I15Cheltuieli totale15.512.249lei
I16Profit brut4.309.349lei
I18Profit net3.806.185lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați10

Indicatori · 2025

Marjă netă19,22%
Marjă brută21,77%
Rentabilitatea capitalurilor79,1%
Rentabilitatea activelor24,71%
Grad de îndatorare77,91%
Lichiditate curentă1,28
Cifră de afaceri pe salariat1,98 mil.lei
Fond de rulment3.326.830lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
24%
Creștere anuală compusă
39,05%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Cele mai nou înregistrate în județul Satu Mare

Întrebări despre CENTRUL DE PROIECTARE JUDEŢEAN SATU MARE SRL

Ce cifră de afaceri are CENTRUL DE PROIECTARE JUDEŢEAN SATU MARE SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 19.799.265 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 3.806.185 lei.
CENTRUL DE PROIECTARE JUDEŢEAN SATU MARE SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus CENTRUL DE PROIECTARE JUDEŢEAN SATU MARE SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are CENTRUL DE PROIECTARE JUDEŢEAN SATU MARE SRL?
10 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are CENTRUL DE PROIECTARE JUDEŢEAN SATU MARE SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 11.999.362 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are CENTRUL DE PROIECTARE JUDEŢEAN SATU MARE SRL?
83 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
CENTRUL DE PROIECTARE JUDEŢEAN SATU MARE SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are CENTRUL DE PROIECTARE JUDEŢEAN SATU MARE SRL?
Activitatea principală este CAEN 7112 — Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .