MACO CONSTRUCT SRL

Activă

6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară

MACO CONSTRUCT SRL (CUI 23861212) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Târgu Mureş, MUREŞ, înregistrată la 13 mai 2008, cu activitatea principală „dezvoltare (promovare) imobiliară” (CAEN 6812).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 196.997.230 lei, profit net de 28.188.389 lei, datorii de 45.948.842 lei, capitaluri proprii de 68.555.386 lei, 106 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 97 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

97

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

97 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

196.997.230lei

Venituri totale

197.798.217lei

Rezultat net

28.188.389lei

Datorii

45.948.842lei

Capitaluri proprii

68.555.386lei

Capital de lucru

51.785.858lei

Salariați

106

Cifră de afaceri pe salariat

1.858.464lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2008000876263
Data înregistrării
13 mai 2008

Activitate și sediu

Activitate principală
6812 — Dezvoltare (promovare) imobiliară
Sediu social
JUD. MUREŞ, MUN. TÂRGU MUREŞ, STR. CĂLĂRAŞILOR, NR.12, AP.2

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+110,5%
Profitul, față de anul trecut
+81,3%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

97clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate59.91%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate2.13 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate14.31%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare40.16%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință110.5%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA97200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate16.690.801lei
I2Active circulante97.734.700lei
I3Stocuri46.859.675lei
I4Creanțe39.088.540lei
I5Casa și conturi la bănci11.786.485lei
I6Cheltuieli în avans106.034lei

Pasiv

I7Datorii45.948.842lei
I8Venituri în avans27.307lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri68.555.386lei
I11Capital subscris vărsat455.500lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă196.997.230lei
I14Venituri totale197.798.217lei
I15Cheltuieli totale165.539.921lei
I16Profit brut32.258.296lei
I18Profit net28.188.389lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați106

Indicatori · 2025

Marjă netă14,31%
Marjă brută16,37%
Rentabilitatea capitalurilor41,12%
Rentabilitatea activelor24,63%
Grad de îndatorare40,16%
Lichiditate curentă2,13
Cifră de afaceri pe salariat1,86 mil.lei
Fond de rulment51.785.858lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
110,5%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară

Cele mai nou înregistrate în județul Mureș

Întrebări despre MACO CONSTRUCT SRL

Ce cifră de afaceri are MACO CONSTRUCT SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 196.997.230 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 28.188.389 lei.
MACO CONSTRUCT SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MACO CONSTRUCT SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are MACO CONSTRUCT SRL?
106 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MACO CONSTRUCT SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 45.948.842 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MACO CONSTRUCT SRL?
97 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MACO CONSTRUCT SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MACO CONSTRUCT SRL?
Activitatea principală este CAEN 6812 — Dezvoltare (promovare) imobiliară.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .