INSTALIMPEX TOTAL-SERV SRL

Activă

4322 Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat

INSTALIMPEX TOTAL-SERV SRL (CUI 23859654) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Odorheiu Secuiesc, HARGHITA, înregistrată la 13 mai 2008, cu activitatea principală „lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat” (CAEN 4322).

A depus 17 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 8.703.212 lei, profit net de 430.478 lei, datorii de 2.994.053 lei, capitaluri proprii de 1.213.024 lei, 15 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 39 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

39

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

39 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Datoriile depășesc totalul activelor.
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.

Din cei șase factori ieșeau 62 de puncte, dar scorul e plafonat la 39: o firmă în situația asta nu poate fi socotită mai bună de atât, oricât de bine ar arăta restul cifrelor.

Îndatorare
105.27%
Lichiditate
0.52 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

8.703.212lei

Venituri totale

8.759.592lei

Rezultat net

430.478lei

Datorii

2.994.053lei

Capitaluri proprii

1.213.024lei

Capital de lucru

-1.438.921lei

Salariați

15

Cifră de afaceri pe salariat

580.214lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2008000502191
Data înregistrării
13 mai 2008

Activitate și sediu

Activitate principală
4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
Sediu social
JUD. HARGHITA, MUN. ODORHEIU SECUIESC, STR. ORBÁN BALÁZS, NR.9

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+34,7%
Profitul, față de anul trecut
-30,7%
Creștere anuală compusă
+25,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

39clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate42.65%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.52 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate4.95%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare105.27%

    Datoriile depășesc valoarea activelor.

  • Tendință34.66%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA3920082010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

17 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.289.124lei
I2Active circulante1.555.132lei
I3Stocuri1.401.271lei
I4Creanțe104.189lei
I5Casa și conturi la bănci49.672lei
I6Cheltuieli în avans1.362.821lei

Pasiv

I7Datorii2.994.053lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.213.024lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă8.703.212lei
I14Venituri totale8.759.592lei
I15Cheltuieli totale8.257.376lei
I16Profit brut502.216lei
I18Profit net430.478lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați15

Indicatori · 2025

Marjă netă4,95%
Marjă brută5,77%
Rentabilitatea capitalurilor35,49%
Rentabilitatea activelor15,13%
Grad de îndatorare105,27%
Lichiditate curentă0,52
Cifră de afaceri pe salariat580.214lei
Fond de rulment-1.438.921lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
34,66%
Creștere anuală compusă
25,22%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

Cele mai nou înregistrate în județul Harghita

Întrebări despre INSTALIMPEX TOTAL-SERV SRL

Ce cifră de afaceri are INSTALIMPEX TOTAL-SERV SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 8.703.212 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 430.478 lei.
INSTALIMPEX TOTAL-SERV SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus INSTALIMPEX TOTAL-SERV SRL?
17 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are INSTALIMPEX TOTAL-SERV SRL?
15 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are INSTALIMPEX TOTAL-SERV SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 2.994.053 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are INSTALIMPEX TOTAL-SERV SRL?
39 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
INSTALIMPEX TOTAL-SERV SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are INSTALIMPEX TOTAL-SERV SRL?
Activitatea principală este CAEN 4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .