ASTRAZENECA PHARMA SRL

Activă

7312 Servicii de reprezentare media

ASTRAZENECA PHARMA SRL (CUI 23765770) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 21 aprilie 2008, cu activitatea principală „servicii de reprezentare media” (CAEN 7312).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 293.474.250 lei, profit net de 12.165.299 lei, datorii de 73.168.601 lei, capitaluri proprii de 86.480.983 lei, 377 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 88 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

88

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

88 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
4.15%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

293.474.250lei

Venituri totale

300.997.256lei

Rezultat net

12.165.299lei

Datorii

73.168.601lei

Capitaluri proprii

86.480.983lei

Capital de lucru

77.566.936lei

Salariați

377

Cifră de afaceri pe salariat

778.446lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J40/7251/2008
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2008007251403
Data înregistrării
21 aprilie 2008

Activitate și sediu

Activitate principală
7312 — Servicii de reprezentare media
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR TIPOGRAFILOR, NR.1A, MUSE OFFICES, ET.2 SI 3

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+19,8%
Profitul, față de anul trecut
+33%
Creștere anuală compusă
+12%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

88clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate54.13%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate2.06 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate4.15%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare45.8%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință19.82%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA88200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate9.031.095lei
I2Active circulante150.735.537lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe147.755.847lei
I5Casa și conturi la bănci2.979.690lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii73.168.601lei
I8Venituri în avans117.048lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri86.480.983lei
I11Capital subscris vărsat2.376.500lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă293.474.250lei
I14Venituri totale300.997.256lei
I15Cheltuieli totale281.942.664lei
I16Profit brut19.054.592lei
I18Profit net12.165.299lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați377

Indicatori · 2025

Marjă netă4,15%
Marjă brută6,49%
Rentabilitatea capitalurilor14,07%
Rentabilitatea activelor7,61%
Grad de îndatorare45,8%
Lichiditate curentă2,06
Cifră de afaceri pe salariat778.446lei
Fond de rulment77.566.936lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
19,82%
Creștere anuală compusă
12,01%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

7312 Servicii de reprezentare media

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre ASTRAZENECA PHARMA SRL

Ce cifră de afaceri are ASTRAZENECA PHARMA SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 293.474.250 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 12.165.299 lei.
ASTRAZENECA PHARMA SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ASTRAZENECA PHARMA SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are ASTRAZENECA PHARMA SRL?
377 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ASTRAZENECA PHARMA SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 73.168.601 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ASTRAZENECA PHARMA SRL?
88 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ASTRAZENECA PHARMA SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ASTRAZENECA PHARMA SRL?
Activitatea principală este CAEN 7312 — Servicii de reprezentare media.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .