ILY - DYA SRL

Activă

3821 Tratarea şi eliminarea deşeurilor nepericuloase

ILY - DYA SRL (CUI 23754330) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Apoldu de Jos Com. Apoldu de Jos, SIBIU, înregistrată la 18 aprilie 2008, cu activitatea principală „tratarea şi eliminarea deşeurilor nepericuloase” (CAEN 3821).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 3.438.191 lei, profit net de 151.680 lei, datorii de 316.903 lei, capitaluri proprii de 1.276.755 lei, 7 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 85 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

85

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

85 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
4.41%
Lichiditate
1.33 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

3.438.191lei

Venituri totale

3.523.318lei

Rezultat net

151.680lei

Datorii

316.903lei

Capitaluri proprii

1.276.755lei

Capital de lucru

104.304lei

Salariați

7

Cifră de afaceri pe salariat

491.170lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2008000711328
Data înregistrării
18 aprilie 2008

Activitate și sediu

Activitate principală
3821 — Tratarea şi eliminarea deşeurilor nepericuloase
Sediu social
JUD. SIBIU, SAT APOLDU DE JOS COM. APOLDU DE JOS, , NR.58

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+2%
Profitul, față de anul trecut
-50,4%
Creștere anuală compusă
+22,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

85clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate80.57%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.33 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate4.41%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare20%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință1.96%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA85200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.163.373lei
I2Active circulante421.207lei
I3Stocuri235.806lei
I4Creanțe171.954lei
I5Casa și conturi la bănci13.447lei
I6Cheltuieli în avans9.078lei

Pasiv

I7Datorii316.903lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.276.755lei
I11Capital subscris vărsat500lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă3.438.191lei
I14Venituri totale3.523.318lei
I15Cheltuieli totale3.336.777lei
I16Profit brut186.541lei
I18Profit net151.680lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați7

Indicatori · 2025

Marjă netă4,41%
Marjă brută5,43%
Rentabilitatea capitalurilor11,88%
Rentabilitatea activelor9,57%
Grad de îndatorare20%
Lichiditate curentă1,33
Cifră de afaceri pe salariat491.170lei
Fond de rulment104.304lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
1,96%
Creștere anuală compusă
22,91%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea E · Apă, salubritate, gestionarea deșeurilor

3821 Recuperarea materialelor reciclabile

Cele mai nou înregistrate în județul Sibiu

Întrebări despre ILY - DYA SRL

Ce cifră de afaceri are ILY - DYA SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 3.438.191 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 151.680 lei.
ILY - DYA SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ILY - DYA SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are ILY - DYA SRL?
7 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ILY - DYA SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 316.903 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ILY - DYA SRL?
85 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ILY - DYA SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ILY - DYA SRL?
Activitatea principală este CAEN 3821 — Tratarea şi eliminarea deşeurilor nepericuloase.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .