ROUMASPORT SRL

Activă

4771 Comerţ cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate

ROUMASPORT SRL (CUI 23727785) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 6 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 15 aprilie 2008, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate” (CAEN 4771).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.429.135.437 lei, profit net de 74.747.374 lei, datorii de 197.097.753 lei, capitaluri proprii de 129.035.182 lei, 1.533 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 78 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

78

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

78 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-0.57%
Lichiditate
1.31 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.429.135.437lei

Venituri totale

1.445.619.512lei

Rezultat net

74.747.374lei

Datorii

197.097.753lei

Capitaluri proprii

129.035.182lei

Capital de lucru

60.583.768lei

Salariați

1.533

Cifră de afaceri pe salariat

932.248lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2008006890401
Data înregistrării
15 aprilie 2008

Activitate și sediu

Activitate principală
4771 — Comerţ cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 6, B-DUL IULIU MANIU, NR.546-560, BL.CORP 2

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-0,6%
Profitul, față de anul trecut
-0,7%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

78clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate37.8%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.31 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate5.23%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare57.75%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință-0.57%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA78200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate83.639.360lei
I2Active circulante257.681.521lei
I3Stocuri106.641.444lei
I4Creanțe51.552.002lei
I5Casa și conturi la bănci6.506.773lei
I6Cheltuieli în avans3.414.056lei

Pasiv

I7Datorii197.097.753lei
I8Venituri în avans13.788.758lei
I9Provizioane4.813.244lei
I10Capitaluri129.035.182lei
I11Capital subscris vărsat15.500.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.429.135.437lei
I14Venituri totale1.445.619.512lei
I15Cheltuieli totale1.354.645.533lei
I16Profit brut90.973.979lei
I18Profit net74.747.374lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1.533

Indicatori · 2025

Marjă netă5,23%
Marjă brută6,37%
Rentabilitatea capitalurilor57,93%
Rentabilitatea activelor21,9%
Grad de îndatorare57,75%
Lichiditate curentă1,31
Cifră de afaceri pe salariat932.248lei
Fond de rulment60.583.768lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-0,57%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre ROUMASPORT SRL

Ce cifră de afaceri are ROUMASPORT SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.429.135.437 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 74.747.374 lei.
ROUMASPORT SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ROUMASPORT SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are ROUMASPORT SRL?
1.533 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ROUMASPORT SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 197.097.753 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ROUMASPORT SRL?
78 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ROUMASPORT SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ROUMASPORT SRL?
Activitatea principală este CAEN 4771 — Comerţ cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .