EDIL ROMA SPURGHI SRL

Activă

3700 Colectarea şi epurarea apelor uzate

EDIL ROMA SPURGHI SRL (CUI 23678950) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Comăneşti, BACĂU, înregistrată la 9 aprilie 2008, cu activitatea principală „colectarea şi epurarea apelor uzate” (CAEN 3700).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 290.114 lei, profit net de 2.775 lei, datorii de 354.224 lei, capitaluri proprii de 35.227 lei, 3 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 40 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

40

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

40 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.28 x
Îndatorare
90.95%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

290.114lei

Venituri totale

334.031lei

Rezultat net

2.775lei

Datorii

354.224lei

Capitaluri proprii

35.227lei

Capital de lucru

-256.166lei

Salariați

3

Cifră de afaceri pe salariat

96.705lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2008000740049
Data înregistrării
9 aprilie 2008

Activitate și sediu

Activitate principală
3700 — Colectarea şi epurarea apelor uzate
Sediu social
JUD. BACĂU, ORŞ. COMĂNEŞTI, STR. MOLDOVEI, NR.114B

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+6%
Profitul, față de anul trecut
-12,2%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

40clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate9.05%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.28 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate0.96%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare90.95%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință5.99%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA40200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate291.393lei
I2Active circulante98.058lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe21.440lei
I5Casa și conturi la bănci76.618lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii354.224lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri35.227lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă290.114lei
I14Venituri totale334.031lei
I15Cheltuieli totale325.873lei
I16Profit brut8.158lei
I18Profit net2.775lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați3

Indicatori · 2025

Marjă netă0,96%
Marjă brută2,81%
Rentabilitatea capitalurilor7,88%
Rentabilitatea activelor0,71%
Grad de îndatorare90,95%
Lichiditate curentă0,28
Cifră de afaceri pe salariat96.705lei
Fond de rulment-256.166lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
5,99%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea E · Apă, salubritate, gestionarea deșeurilor

3700 Colectarea și epurarea apelor uzate

Cele mai nou înregistrate în județul Bacău

Întrebări despre EDIL ROMA SPURGHI SRL

Ce cifră de afaceri are EDIL ROMA SPURGHI SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 290.114 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 2.775 lei.
EDIL ROMA SPURGHI SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus EDIL ROMA SPURGHI SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are EDIL ROMA SPURGHI SRL?
3 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are EDIL ROMA SPURGHI SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 354.224 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are EDIL ROMA SPURGHI SRL?
40 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
EDIL ROMA SPURGHI SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are EDIL ROMA SPURGHI SRL?
Activitatea principală este CAEN 3700 — Colectarea şi epurarea apelor uzate.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .