UP CONSTRUCT EXIM SRL

Activă

4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale

UP CONSTRUCT EXIM SRL (CUI 23668654) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Şimian Com. Şimian, MEHEDINŢI, înregistrată la 8 aprilie 2008, cu activitatea principală „lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale” (CAEN 4120).

A depus 17 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 4.277.058 lei, profit net de 568.883 lei, datorii de 4.290.869 lei, capitaluri proprii de 77.789 lei, 15 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 39 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

39

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

39 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Datoriile depășesc totalul activelor.
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.

Din cei șase factori ieșeau 54 de puncte, dar scorul e plafonat la 39: o firmă în situația asta nu poate fi socotită mai bună de atât, oricât de bine ar arăta restul cifrelor.

Îndatorare
107.25%
Solvabilitate
1.94%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

4.277.058lei

Venituri totale

5.447.988lei

Rezultat net

568.883lei

Datorii

4.290.869lei

Capitaluri proprii

77.789lei

Capital de lucru

-1.390.471lei

Salariați

15

Cifră de afaceri pe salariat

285.137lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J25/308/2008
Data înregistrării
8 aprilie 2008

Activitate și sediu

Activitate principală
4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
Sediu social
JUD. MEHEDINŢI, SAT ŞIMIAN COM. ŞIMIAN, STR. DEDOVIŢEI, NR.5

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+0,1%
Profitul, față de anul trecut
+744,3%
Creștere anuală compusă
+14,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

39clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate1.94%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.68 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate13.3%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare107.25%

    Datoriile depășesc valoarea activelor.

  • Tendință0.09%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA3920082010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

17 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.100.540lei
I2Active circulante2.900.398lei
I3Stocuri1.585.485lei
I4Creanțe957.530lei
I5Casa și conturi la bănci357.383lei
I6Cheltuieli în avans367.720lei

Pasiv

I7Datorii4.290.869lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri77.789lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă4.277.058lei
I14Venituri totale5.447.988lei
I15Cheltuieli totale4.759.547lei
I16Profit brut688.441lei
I18Profit net568.883lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați15

Indicatori · 2025

Marjă netă13,3%
Marjă brută16,1%
Rentabilitatea capitalurilor731,32%
Rentabilitatea activelor14,22%
Grad de îndatorare107,25%
Lichiditate curentă0,68
Cifră de afaceri pe salariat285.137lei
Fond de rulment-1.390.471lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
0,09%
Creștere anuală compusă
14,91%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Cele mai nou înregistrate în județul Mehedinți

Întrebări despre UP CONSTRUCT EXIM SRL

Ce cifră de afaceri are UP CONSTRUCT EXIM SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 4.277.058 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 568.883 lei.
UP CONSTRUCT EXIM SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus UP CONSTRUCT EXIM SRL?
17 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are UP CONSTRUCT EXIM SRL?
15 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are UP CONSTRUCT EXIM SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 4.290.869 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are UP CONSTRUCT EXIM SRL?
39 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
UP CONSTRUCT EXIM SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are UP CONSTRUCT EXIM SRL?
Activitatea principală este CAEN 4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .