SANTA FE RELOCATION SERVICES SRL

Activă

4942 Servicii de mutare

SANTA FE RELOCATION SERVICES SRL (CUI 2358650) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 6 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 10 decembrie 1992, cu activitatea principală „servicii de mutare” (CAEN 4942).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 7.964.064 lei, profit net de 37.265 lei, datorii de 2.239.537 lei, capitaluri proprii de 2.102.795 lei, 12 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 71 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

71

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

71 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
0.47%
Tendință
-9.67%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

7.964.064lei

Venituri totale

8.301.487lei

Rezultat net

37.265lei

Datorii

2.239.537lei

Capitaluri proprii

2.102.795lei

Capital de lucru

2.068.044lei

Salariați

12

Cifră de afaceri pe salariat

663.672lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1992024951400
Data înregistrării
10 decembrie 1992

Activitate și sediu

Activitate principală
4942 — Servicii de mutare
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 6, BLD TIMIŞOARA, NR.100H, PARTER

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-9,7%
Profitul, față de anul trecut
+274,5%
Creștere anuală compusă
+1,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

71clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate48.62%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.92 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate0.47%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare51.78%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință-9.67%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA71200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate17.714lei
I2Active circulante4.307.581lei
I3Stocuri128.129lei
I4Creanțe3.951.546lei
I5Casa și conturi la bănci227.906lei
I6Cheltuieli în avans17.037lei

Pasiv

I7Datorii2.239.537lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri2.102.795lei
I11Capital subscris vărsat153.130lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă7.964.064lei
I14Venituri totale8.301.487lei
I15Cheltuieli totale8.249.175lei
I16Profit brut52.312lei
I18Profit net37.265lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați12

Indicatori · 2025

Marjă netă0,47%
Marjă brută0,66%
Rentabilitatea capitalurilor1,77%
Rentabilitatea activelor0,86%
Grad de îndatorare51,78%
Lichiditate curentă1,92
Cifră de afaceri pe salariat663.672lei
Fond de rulment2.068.044lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-9,67%
Creștere anuală compusă
1,3%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

4942 Servicii de mutare

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre SANTA FE RELOCATION SERVICES SRL

Ce cifră de afaceri are SANTA FE RELOCATION SERVICES SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 7.964.064 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 37.265 lei.
SANTA FE RELOCATION SERVICES SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SANTA FE RELOCATION SERVICES SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are SANTA FE RELOCATION SERVICES SRL?
12 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SANTA FE RELOCATION SERVICES SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 2.239.537 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SANTA FE RELOCATION SERVICES SRL?
71 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SANTA FE RELOCATION SERVICES SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SANTA FE RELOCATION SERVICES SRL?
Activitatea principală este CAEN 4942 — Servicii de mutare.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .