FARM ECOLACT SRL

Activă

0141 Creşterea bovinelor de lapte

FARM ECOLACT SRL (CUI 23545490) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Zalău, SĂLAJ, înregistrată la 19 martie 2008, cu activitatea principală „creşterea bovinelor de lapte” (CAEN 0141).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 15.297.108 lei, profit net de 471.232 lei, datorii de 16.359.120 lei, capitaluri proprii de 28.807.748 lei, 43 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 87 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

87

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

87 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-7.46%
Profitabilitate
3.08%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

15.297.108lei

Venituri totale

19.375.962lei

Rezultat net

471.232lei

Datorii

16.359.120lei

Capitaluri proprii

28.807.748lei

Capital de lucru

13.013.885lei

Salariați

43

Cifră de afaceri pe salariat

355.747lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2008000267313
Data înregistrării
19 martie 2008

Activitate și sediu

Activitate principală
0141 — Creşterea bovinelor de lapte
Sediu social
JUD. SĂLAJ, MUN. ZALĂU, STR. LUNCII, NR.15/B

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-7,5%
Profitul, față de anul trecut
+118,4%
Creștere anuală compusă
+54%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

87clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate62.74%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.8 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate3.08%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare35.63%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință-7.46%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA87200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate16.546.051lei
I2Active circulante29.373.005lei
I3Stocuri10.072.850lei
I4Creanțe19.282.885lei
I5Casa și conturi la bănci17.270lei
I6Cheltuieli în avans112.780lei

Pasiv

I7Datorii16.359.120lei
I8Venituri în avans864.968lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri28.807.748lei
I11Capital subscris vărsat18.406.600lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă15.297.108lei
I14Venituri totale19.375.962lei
I15Cheltuieli totale18.822.604lei
I16Profit brut553.358lei
I18Profit net471.232lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați43

Indicatori · 2025

Marjă netă3,08%
Marjă brută3,62%
Rentabilitatea capitalurilor1,64%
Rentabilitatea activelor1,03%
Grad de îndatorare35,63%
Lichiditate curentă1,80
Cifră de afaceri pe salariat355.747lei
Fond de rulment13.013.885lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-7,46%
Creștere anuală compusă
54,03%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0141 Creșterea bovinelor de lapte

Cele mai nou înregistrate în județul Sălaj

Întrebări despre FARM ECOLACT SRL

Ce cifră de afaceri are FARM ECOLACT SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 15.297.108 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 471.232 lei.
FARM ECOLACT SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus FARM ECOLACT SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are FARM ECOLACT SRL?
43 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are FARM ECOLACT SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 16.359.120 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are FARM ECOLACT SRL?
87 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
FARM ECOLACT SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are FARM ECOLACT SRL?
Activitatea principală este CAEN 0141 — Creşterea bovinelor de lapte.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .