VENTEOL SRL

Activă

0150 Activităţi în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creşterea animalelor)

VENTEOL SRL (CUI 23506237) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 6 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 14 martie 2008, cu activitatea principală „activităţi în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creşterea animalelor)” (CAEN 0150).

A depus 15 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2009 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 121.179 lei, profit net de 141.475 lei, datorii de 992.667 lei, capitaluri proprii de 2.050.993 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 84 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

84

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

84 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-49.33%
Lichiditate
1.39 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

121.179lei

Venituri totale

688.906lei

Rezultat net

141.475lei

Datorii

992.667lei

Capitaluri proprii

2.050.993lei

Capital de lucru

383.538lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

60.590lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2008004819400
Data înregistrării
14 martie 2008

Activitate și sediu

Activitate principală
0150 — Activităţi în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creşterea animalelor)
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 6, STR. BARSANESTI, NR.23

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2009–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-49,3%
Profitul, față de anul trecut
+2,1%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

84clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate64.57%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.39 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate116.75%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare31.25%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință-49.33%

    Cifra de afaceri a scăzut cu peste 20% față de anul anterior.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2009–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA84200920112013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

15 exerciții depuse, 2009–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.800.147lei
I2Active circulante1.376.205lei
I3Stocuri1.110.961lei
I4Creanțe215.198lei
I5Casa și conturi la bănci50.046lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii992.667lei
I8Venituri în avans132.692lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri2.050.993lei
I11Capital subscris vărsat1.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă121.179lei
I14Venituri totale688.906lei
I15Cheltuieli totale546.202lei
I16Profit brut142.704lei
I18Profit net141.475lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă116,75%
Marjă brută117,76%
Rentabilitatea capitalurilor6,9%
Rentabilitatea activelor4,45%
Grad de îndatorare31,25%
Lichiditate curentă1,39
Cifră de afaceri pe salariat60.590lei
Fond de rulment383.538lei

Cifra de afaceri în timp

20092025
Creștere în ultimul an
-49,33%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0150 Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre VENTEOL SRL

Ce cifră de afaceri are VENTEOL SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 121.179 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 141.475 lei.
VENTEOL SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus VENTEOL SRL?
15 bilanțuri, din 2009 până în 2025.
Câți angajați are VENTEOL SRL?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are VENTEOL SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 992.667 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are VENTEOL SRL?
84 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
VENTEOL SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are VENTEOL SRL?
Activitatea principală este CAEN 0150 — Activităţi în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creşterea animalelor).

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .