SFERAGRUP SRL

Activă

2562 Operaţiuni de mecanică generală

SFERAGRUP SRL (CUI 23469180) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Slatina, OLT, înregistrată la 10 martie 2008, cu activitatea principală „operaţiuni de mecanică generală” (CAEN 2562).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 4.216.372 lei, profit net de 707.833 lei, datorii de 1.471.256 lei, capitaluri proprii de 755.834 lei, 13 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 83 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

83

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

83 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
66.06%
Lichiditate
1.45 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

4.216.372lei

Venituri totale

4.220.156lei

Rezultat net

707.833lei

Datorii

1.471.256lei

Capitaluri proprii

755.834lei

Capital de lucru

664.188lei

Salariați

13

Cifră de afaceri pe salariat

324.336lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J28/285/2008
Data înregistrării
10 martie 2008

Activitate și sediu

Activitate principală
2562 — Operaţiuni de mecanică generală
Sediu social
JUD. OLT, MUN. SLATINA, STR. CONSTRUCTORULUI, NR.3, CONSTRUCTIILE C6,C7,C8,C12 PARTER SI C13

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+100,1%
Profitul, față de anul trecut
+73,1%
Creștere anuală compusă
+12,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

83clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate33.94%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.45 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate16.79%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare66.06%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință100.11%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA83200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate91.646lei
I2Active circulante2.135.444lei
I3Stocuri113.260lei
I4Creanțe1.096.992lei
I5Casa și conturi la bănci925.192lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii1.471.256lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri755.834lei
I11Capital subscris vărsat40.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă4.216.372lei
I14Venituri totale4.220.156lei
I15Cheltuieli totale3.388.047lei
I16Profit brut832.109lei
I18Profit net707.833lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați13

Indicatori · 2025

Marjă netă16,79%
Marjă brută19,74%
Rentabilitatea capitalurilor93,65%
Rentabilitatea activelor31,78%
Grad de îndatorare66,06%
Lichiditate curentă1,45
Cifră de afaceri pe salariat324.336lei
Fond de rulment664.188lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
100,11%
Creștere anuală compusă
12,4%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

2562 Fabricarea articolelor de feronerie

Cele mai nou înregistrate în județul Olt

Întrebări despre SFERAGRUP SRL

Ce cifră de afaceri are SFERAGRUP SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 4.216.372 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 707.833 lei.
SFERAGRUP SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SFERAGRUP SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are SFERAGRUP SRL?
13 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SFERAGRUP SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.471.256 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SFERAGRUP SRL?
83 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SFERAGRUP SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SFERAGRUP SRL?
Activitatea principală este CAEN 2562 — Operaţiuni de mecanică generală.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .