CONSTRUCT CC SRL

Activă

7111 Activităţi de arhitectură

CONSTRUCT CC SRL (CUI 23415481) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Târgu Mureş, MUREŞ, înregistrată la 3 martie 2008, cu activitatea principală „activităţi de arhitectură” (CAEN 7111).

A depus 17 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.989.512 lei, profit net de 139.155 lei, datorii de 1.853.114 lei, capitaluri proprii de 1.696.817 lei, 9 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 78 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

78

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

78 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-19.38%
Lichiditate
1.36 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.989.512lei

Venituri totale

2.022.386lei

Rezultat net

139.155lei

Datorii

1.853.114lei

Capitaluri proprii

1.696.817lei

Capital de lucru

661.728lei

Salariați

9

Cifră de afaceri pe salariat

221.057lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2008000415262
Data înregistrării
3 martie 2008

Activitate și sediu

Activitate principală
7111 — Activităţi de arhitectură
Sediu social
JUD. MUREŞ, MUN. TÂRGU MUREŞ, BLD. 1 DECEMBRIE 1918, NR.39, CAFÉ BAR

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-19,4%
Profitul, față de anul trecut
-74,6%
Creștere anuală compusă
+12,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

78clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate47.8%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.36 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate6.99%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare52.2%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință-19.38%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7820082010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

17 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.035.089lei
I2Active circulante2.514.842lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe2.005.369lei
I5Casa și conturi la bănci509.473lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii1.853.114lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.696.817lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.989.512lei
I14Venituri totale2.022.386lei
I15Cheltuieli totale1.829.007lei
I16Profit brut193.379lei
I18Profit net139.155lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați9

Indicatori · 2025

Marjă netă6,99%
Marjă brută9,72%
Rentabilitatea capitalurilor8,2%
Rentabilitatea activelor3,92%
Grad de îndatorare52,2%
Lichiditate curentă1,36
Cifră de afaceri pe salariat221.057lei
Fond de rulment661.728lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-19,38%
Creștere anuală compusă
12,21%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

7111 Activități de arhitectură

Cele mai nou înregistrate în județul Mureș

Întrebări despre CONSTRUCT CC SRL

Ce cifră de afaceri are CONSTRUCT CC SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.989.512 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 139.155 lei.
CONSTRUCT CC SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus CONSTRUCT CC SRL?
17 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are CONSTRUCT CC SRL?
9 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are CONSTRUCT CC SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.853.114 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are CONSTRUCT CC SRL?
78 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
CONSTRUCT CC SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are CONSTRUCT CC SRL?
Activitatea principală este CAEN 7111 — Activităţi de arhitectură.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .