G.S.S. EQUIPMENTS S.R.L.

Activă

7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management

G.S.S. EQUIPMENTS S.R.L. (CUI 23415104) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Cristian Com. Cristian, BRAŞOV, înregistrată la 3 martie 2008, cu activitatea principală „activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management” (CAEN 7022).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.819.749 lei, profit net de 361.368 lei, datorii de 829.746 lei, capitaluri proprii de 1.901.974 lei, 6 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 84 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

84

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

84 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-22.83%
Lichiditate
1.26 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.819.749lei

Venituri totale

3.255.657lei

Rezultat net

361.368lei

Datorii

829.746lei

Capitaluri proprii

1.901.974lei

Capital de lucru

216.835lei

Salariați

6

Cifră de afaceri pe salariat

469.958lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J08/578/2008
Data înregistrării
3 martie 2008

Activitate și sediu

Activitate principală
7022 — Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
Sediu social
JUD. BRAŞOV, SAT CRISTIAN COM. CRISTIAN, STR. VOLUNTARI, NR.30

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-22,8%
Profitul, față de anul trecut
+160,5%
Creștere anuală compusă
+20,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

84clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate68.12%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.26 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate12.82%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare29.72%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință-22.83%

    Cifra de afaceri a scăzut cu peste 20% față de anul anterior.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA84200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.745.608lei
I2Active circulante1.046.581lei
I3Stocuri643.392lei
I4Creanțe314.790lei
I5Casa și conturi la bănci88.399lei
I6Cheltuieli în avans430.207lei

Pasiv

I7Datorii829.746lei
I8Venituri în avans490.676lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.901.974lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.819.749lei
I14Venituri totale3.255.657lei
I15Cheltuieli totale2.850.953lei
I16Profit brut404.704lei
I18Profit net361.368lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați6

Indicatori · 2025

Marjă netă12,82%
Marjă brută14,35%
Rentabilitatea capitalurilor19%
Rentabilitatea activelor12,94%
Grad de îndatorare29,72%
Lichiditate curentă1,26
Cifră de afaceri pe salariat469.958lei
Fond de rulment216.835lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-22,83%
Creștere anuală compusă
20,68%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management

Cele mai nou înregistrate în județul Brașov

Întrebări despre G.S.S. EQUIPMENTS S.R.L.

Ce cifră de afaceri are G.S.S. EQUIPMENTS S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.819.749 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 361.368 lei.
G.S.S. EQUIPMENTS S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus G.S.S. EQUIPMENTS S.R.L.?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are G.S.S. EQUIPMENTS S.R.L.?
6 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are G.S.S. EQUIPMENTS S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 829.746 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are G.S.S. EQUIPMENTS S.R.L.?
84 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
G.S.S. EQUIPMENTS S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are G.S.S. EQUIPMENTS S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 7022 — Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .