MADISAR SRL

Activă

4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

MADISAR SRL (CUI 23389021) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Băleşti Com. Băleşti, GORJ, înregistrată la 28 februarie 2008, cu activitatea principală „comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare” (CAEN 4712).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 6.712.591 lei, profit net de 297.901 lei, datorii de 1.462.730 lei, capitaluri proprii de 347.901 lei, 10 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 65 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

65

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

65 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
80.79%
Solvabilitate
19.21%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

6.712.591lei

Venituri totale

6.712.592lei

Rezultat net

297.901lei

Datorii

1.462.730lei

Capitaluri proprii

347.901lei

Capital de lucru

62.887lei

Salariați

10

Cifră de afaceri pe salariat

671.259lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2008000206181
Data înregistrării
28 februarie 2008

Activitate și sediu

Activitate principală
4712 — Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Sediu social
JUD. GORJ, SAT BĂLEŞTI COM. BĂLEŞTI, STR. PRINCIPALĂ, NR.284

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+17,2%
Profitul, față de anul trecut
+18,6%
Creștere anuală compusă
+20,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

65clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate19.21%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.04 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate4.44%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare80.79%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință17.21%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA65200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate285.014lei
I2Active circulante1.525.617lei
I3Stocuri1.097.916lei
I4Creanțe47.995lei
I5Casa și conturi la bănci379.706lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii1.462.730lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri347.901lei
I11Capital subscris vărsat50.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă6.712.591lei
I14Venituri totale6.712.592lei
I15Cheltuieli totale6.357.393lei
I16Profit brut355.199lei
I18Profit net297.901lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați10

Indicatori · 2025

Marjă netă4,44%
Marjă brută5,29%
Rentabilitatea capitalurilor85,63%
Rentabilitatea activelor16,45%
Grad de îndatorare80,79%
Lichiditate curentă1,04
Cifră de afaceri pe salariat671.259lei
Fond de rulment62.887lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
17,21%
Creștere anuală compusă
20,15%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

Cele mai nou înregistrate în județul Gorj

Întrebări despre MADISAR SRL

Ce cifră de afaceri are MADISAR SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 6.712.591 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 297.901 lei.
MADISAR SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MADISAR SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are MADISAR SRL?
10 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MADISAR SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.462.730 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MADISAR SRL?
65 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MADISAR SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MADISAR SRL?
Activitatea principală este CAEN 4712 — Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .