FABULISTULUI HEIGHTS SRL

Activă

5520 Facilităţi de cazare pentru vacanţe şi perioade de scurtă durată

FABULISTULUI HEIGHTS SRL (CUI 23280619) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 3 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 15 februarie 2008, cu activitatea principală „facilităţi de cazare pentru vacanţe şi perioade de scurtă durată” (CAEN 5520).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 4.453.096 lei, profit net de 310.378 lei, datorii de 4.524.248 lei, capitaluri proprii de 718.755 lei, 8 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 59 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

59

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

59 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.15 x
Îndatorare
83.8%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

4.453.096lei

Venituri totale

6.127.769lei

Rezultat net

310.378lei

Datorii

4.524.248lei

Capitaluri proprii

718.755lei

Capital de lucru

-3.846.218lei

Salariați

8

Cifră de afaceri pe salariat

556.637lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2008002529406
Data înregistrării
15 februarie 2008

Activitate și sediu

Activitate principală
5520 — Facilităţi de cazare pentru vacanţe şi perioade de scurtă durată
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 3, STR. MAIOR RACOTEANU, NR.8, ET.P

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+129%
Profitul, față de anul trecut
+2,6%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

59clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate13.31%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.15 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate6.97%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare83.8%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință128.97%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA59200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate4.720.846lei
I2Active circulante678.030lei
I3Stocuri147.164lei
I4Creanțe388.680lei
I5Casa și conturi la bănci142.186lei
I6Cheltuieli în avans6.667lei

Pasiv

I7Datorii4.524.248lei
I8Venituri în avans162.540lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri718.755lei
I11Capital subscris vărsat2.900lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă4.453.096lei
I14Venituri totale6.127.769lei
I15Cheltuieli totale5.630.996lei
I16Profit brut496.773lei
I18Profit net310.378lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați8

Indicatori · 2025

Marjă netă6,97%
Marjă brută11,16%
Rentabilitatea capitalurilor43,18%
Rentabilitatea activelor5,75%
Grad de îndatorare83,8%
Lichiditate curentă0,15
Cifră de afaceri pe salariat556.637lei
Fond de rulment-3.846.218lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
128,97%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea I · Hoteluri și restaurante

5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre FABULISTULUI HEIGHTS SRL

Ce cifră de afaceri are FABULISTULUI HEIGHTS SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 4.453.096 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 310.378 lei.
FABULISTULUI HEIGHTS SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus FABULISTULUI HEIGHTS SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are FABULISTULUI HEIGHTS SRL?
8 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are FABULISTULUI HEIGHTS SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 4.524.248 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are FABULISTULUI HEIGHTS SRL?
59 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
FABULISTULUI HEIGHTS SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are FABULISTULUI HEIGHTS SRL?
Activitatea principală este CAEN 5520 — Facilităţi de cazare pentru vacanţe şi perioade de scurtă durată.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .