VIMETCO MANAGEMENT ROMANIA S.R.L.

Activă

7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management

VIMETCO MANAGEMENT ROMANIA S.R.L. (CUI 23260999) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 4 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 13 februarie 2008, cu activitatea principală „activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management” (CAEN 7022).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 269.714.281 lei, profit net de 15.974.525 lei, datorii de 66.290.187 lei, capitaluri proprii de 16.049.237 lei, 29 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 75 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

75

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

75 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
75.55%
Solvabilitate
18.29%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

269.714.281lei

Venituri totale

275.472.204lei

Rezultat net

15.974.525lei

Datorii

66.290.187lei

Capitaluri proprii

16.049.237lei

Capital de lucru

15.257.248lei

Salariați

29

Cifră de afaceri pe salariat

9.300.492lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J40/2409/2008
Data înregistrării
13 februarie 2008

Activitate și sediu

Activitate principală
7022 — Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 4, STR. SPLAIUL UNIRII, NR.64, ET.1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+28,3%
Profitul, față de anul trecut
-20,2%
Creștere anuală compusă
+44,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

75clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate18.29%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.23 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate5.92%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare75.55%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință28.28%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA75200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate6.197.054lei
I2Active circulante81.547.435lei
I3Stocuri15.142.580lei
I4Creanțe55.933.975lei
I5Casa și conturi la bănci10.470.880lei
I6Cheltuieli în avans275.491lei

Pasiv

I7Datorii66.290.187lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane5.680.556lei
I10Capitaluri16.049.237lei
I11Capital subscris vărsat62.260lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă269.714.281lei
I14Venituri totale275.472.204lei
I15Cheltuieli totale255.149.916lei
I16Profit brut20.322.288lei
I18Profit net15.974.525lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați29

Indicatori · 2025

Marjă netă5,92%
Marjă brută7,53%
Rentabilitatea capitalurilor99,53%
Rentabilitatea activelor18,21%
Grad de îndatorare75,55%
Lichiditate curentă1,23
Cifră de afaceri pe salariat9,3 mil.lei
Fond de rulment15.257.248lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
28,28%
Creștere anuală compusă
44,31%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre VIMETCO MANAGEMENT ROMANIA S.R.L.

Ce cifră de afaceri are VIMETCO MANAGEMENT ROMANIA S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 269.714.281 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 15.974.525 lei.
VIMETCO MANAGEMENT ROMANIA S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus VIMETCO MANAGEMENT ROMANIA S.R.L.?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are VIMETCO MANAGEMENT ROMANIA S.R.L.?
29 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are VIMETCO MANAGEMENT ROMANIA S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 66.290.187 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are VIMETCO MANAGEMENT ROMANIA S.R.L.?
75 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
VIMETCO MANAGEMENT ROMANIA S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are VIMETCO MANAGEMENT ROMANIA S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 7022 — Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .