OSERO SRL

Activă

4332 Lucrări de tâmplărie şi dulgherie

OSERO SRL (CUI 23045591) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Râmnicu Vâlcea, VÂLCEA, înregistrată la 15 ianuarie 2008, cu activitatea principală „lucrări de tâmplărie şi dulgherie” (CAEN 4332).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.176.509 lei, profit net de 123.407 lei, datorii de 1.045.235 lei, capitaluri proprii de 384.169 lei, 5 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 64 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

64

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

64 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
91.14%
Lichiditate
0.71 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.176.509lei

Venituri totale

2.184.046lei

Rezultat net

123.407lei

Datorii

1.045.235lei

Capitaluri proprii

384.169lei

Capital de lucru

-306.279lei

Salariați

5

Cifră de afaceri pe salariat

435.302lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J38/35/2008
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2008000035383
Data înregistrării
15 ianuarie 2008

Activitate și sediu

Activitate principală
4332 — Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
Sediu social
JUD. VÂLCEA, MUN. RÂMNICU VÂLCEA, STR. CALEA LUI TRAIAN, NR.155, BL.3, SC.D, ET.2, AP.7

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-12%
Profitul, față de anul trecut
+22,3%
Creștere anuală compusă
+12,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

64clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate33.5%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.71 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate5.67%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare91.14%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință-12.01%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA64200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate407.929lei
I2Active circulante738.956lei
I3Stocuri532.339lei
I4Creanțe123.860lei
I5Casa și conturi la bănci82.757lei
I6Cheltuieli în avans282.519lei

Pasiv

I7Datorii1.045.235lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri384.169lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.176.509lei
I14Venituri totale2.184.046lei
I15Cheltuieli totale2.031.599lei
I16Profit brut152.447lei
I18Profit net123.407lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați5

Indicatori · 2025

Marjă netă5,67%
Marjă brută7%
Rentabilitatea capitalurilor32,12%
Rentabilitatea activelor10,76%
Grad de îndatorare91,14%
Lichiditate curentă0,71
Cifră de afaceri pe salariat435.302lei
Fond de rulment-306.279lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-12,01%
Creștere anuală compusă
12,07%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie

Cele mai nou înregistrate în județul Vâlcea

Întrebări despre OSERO SRL

Ce cifră de afaceri are OSERO SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.176.509 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 123.407 lei.
OSERO SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus OSERO SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are OSERO SRL?
5 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are OSERO SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.045.235 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are OSERO SRL?
64 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
OSERO SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are OSERO SRL?
Activitatea principală este CAEN 4332 — Lucrări de tâmplărie şi dulgherie.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .