PAVIMAX SRL

Activă

4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale

PAVIMAX SRL (CUI 23042579) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Greci Com. Greci, TULCEA, înregistrată la 15 ianuarie 2008, cu activitatea principală „lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale” (CAEN 4120).

A depus 17 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2009 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 5.699.260 lei, profit net de 1.643.142 lei, datorii de 354.994 lei, capitaluri proprii de 3.695.488 lei, 12 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 100 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

100

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

100 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

5.699.260lei

Venituri totale

5.705.652lei

Rezultat net

1.643.142lei

Datorii

354.994lei

Capitaluri proprii

3.695.488lei

Capital de lucru

2.907.574lei

Salariați

12

Cifră de afaceri pe salariat

474.938lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J36/13/2008
Data înregistrării
15 ianuarie 2008

Activitate și sediu

Activitate principală
4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
Sediu social
JUD. TULCEA, SAT GRECI COM. GRECI, STR. 1 DECEMBRIE, NR.32, BIROU NR.1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2009–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+32,5%
Profitul, față de anul trecut
+213,9%
Creștere anuală compusă
+22,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

100clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate91.24%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate9.19 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate28.83%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare8.76%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință32.51%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2009–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA10020092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

17 exerciții depuse, 2009–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate787.914lei
I2Active circulante3.262.568lei
I3Stocuri156.862lei
I4Creanțe2.070.279lei
I5Casa și conturi la bănci1.035.427lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii354.994lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri3.695.488lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă5.699.260lei
I14Venituri totale5.705.652lei
I15Cheltuieli totale3.795.925lei
I16Profit brut1.909.727lei
I18Profit net1.643.142lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați12

Indicatori · 2025

Marjă netă28,83%
Marjă brută33,51%
Rentabilitatea capitalurilor44,46%
Rentabilitatea activelor40,57%
Grad de îndatorare8,76%
Lichiditate curentă9,19
Cifră de afaceri pe salariat474.938lei
Fond de rulment2.907.574lei

Cifra de afaceri în timp

20092025
Creștere în ultimul an
32,51%
Creștere anuală compusă
22,2%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Cele mai nou înregistrate în județul Tulcea

Întrebări despre PAVIMAX SRL

Ce cifră de afaceri are PAVIMAX SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 5.699.260 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.643.142 lei.
PAVIMAX SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus PAVIMAX SRL?
17 bilanțuri, din 2009 până în 2025.
Câți angajați are PAVIMAX SRL?
12 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are PAVIMAX SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 354.994 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are PAVIMAX SRL?
100 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
PAVIMAX SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are PAVIMAX SRL?
Activitatea principală este CAEN 4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .