RELOC SA

Activă

4920 Transporturi de marfă pe calea ferată

RELOC SA (CUI 2300870) este o societate comercială pe acţiuni activă, cu sediul în Mun. Craiova, DOLJ, înregistrată la 28 noiembrie 1992, cu activitatea principală „transporturi de marfă pe calea ferată” (CAEN 4920).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 273.988.418 lei, profit net de 1.236.675 lei, datorii de 166.734.034 lei, capitaluri proprii de 208.528.642 lei, 765 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 79 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

79

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

79 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
0.45%
Lichiditate
1.47 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

273.988.418lei

Venituri totale

303.059.830lei

Rezultat net

1.236.675lei

Datorii

166.734.034lei

Capitaluri proprii

208.528.642lei

Capital de lucru

77.703.682lei

Salariați

765

Cifră de afaceri pe salariat

358.155lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Tip entitate
SA
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J16/259/1992
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J1992000259168
Data înregistrării
28 noiembrie 1992

Activitate și sediu

Activitate principală
4920 — Transporturi de marfă pe calea ferată
Sediu social
JUD. DOLJ, MUN. CRAIOVA, BLD. DECEBAL, NR.109

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+69,3%
Profitul, față de anul trecut
-90,6%
Creștere anuală compusă
+7,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

79clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate55.87%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.47 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate0.45%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare44.68%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință69.34%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA79200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate128.771.990lei
I2Active circulante244.437.716lei
I3Stocuri94.815.917lei
I4Creanțe145.293.247lei
I5Casa și conturi la bănci4.328.552lei
I6Cheltuieli în avans3.345.561lei

Pasiv

I7Datorii166.734.034lei
I8Venituri în avans214.017lei
I9Provizioane1.078.574lei
I10Capitaluri208.528.642lei
I11Capital subscris vărsat12.118.164lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă273.988.418lei
I14Venituri totale303.059.830lei
I15Cheltuieli totale301.003.456lei
I16Profit brut2.056.374lei
I18Profit net1.236.675lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați765

Indicatori · 2025

Marjă netă0,45%
Marjă brută0,75%
Rentabilitatea capitalurilor0,59%
Rentabilitatea activelor0,33%
Grad de îndatorare44,68%
Lichiditate curentă1,47
Cifră de afaceri pe salariat358.155lei
Fond de rulment77.703.682lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
69,34%
Creștere anuală compusă
7,37%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

4920 Transporturi de marfă pe calea ferată

Cele mai nou înregistrate în județul Dolj

Întrebări despre RELOC SA

Ce cifră de afaceri are RELOC SA?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 273.988.418 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.236.675 lei.
RELOC SA mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus RELOC SA?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are RELOC SA?
765 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are RELOC SA?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 166.734.034 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are RELOC SA?
79 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
RELOC SA este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are RELOC SA?
Activitatea principală este CAEN 4920 — Transporturi de marfă pe calea ferată.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .