LIFE COURSES SRL

Activă

8559 Alte forme de învăţământ n.c.a.

LIFE COURSES SRL (CUI 22945161) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Craiova, DOLJ, înregistrată la 18 decembrie 2007, cu activitatea principală „alte forme de învăţământ n.c.a.” (CAEN 8559).

A depus 17 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2009 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 898.220 lei, profit net de 253.269 lei, datorii de 549.072 lei, capitaluri proprii de 521.362 lei, 33 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 73 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

73

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

73 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-32.8%
Solvabilitate
6.94%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

898.220lei

Venituri totale

3.586.245lei

Rezultat net

253.269lei

Datorii

549.072lei

Capitaluri proprii

521.362lei

Capital de lucru

6.914.854lei

Salariați

33

Cifră de afaceri pe salariat

27.219lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J16/2398/2007
Data înregistrării
18 decembrie 2007

Activitate și sediu

Activitate principală
8559 — Alte forme de învăţământ n.c.a.
Sediu social
JUD. DOLJ, MUN. CRAIOVA, STR. GENIŞTILOR, NR.101J

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2009–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-32,8%
Profitul, față de anul trecut
+49,1%
Creștere anuală compusă
+17,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

73clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate6.94%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate13.59 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate28.2%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare7.31%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință-32.8%

    Cifra de afaceri a scăzut cu peste 20% față de anul anterior.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2009–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7320092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

17 exerciții depuse, 2009–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate45.786lei
I2Active circulante7.463.926lei
I3Stocuri1.481lei
I4Creanțe6.725.362lei
I5Casa și conturi la bănci737.083lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii549.072lei
I8Venituri în avans6.439.278lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri521.362lei
I11Capital subscris vărsat400lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă898.220lei
I14Venituri totale3.586.245lei
I15Cheltuieli totale3.270.189lei
I16Profit brut316.056lei
I18Profit net253.269lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați33

Indicatori · 2025

Marjă netă28,2%
Marjă brută35,19%
Rentabilitatea capitalurilor48,58%
Rentabilitatea activelor3,37%
Grad de îndatorare7,31%
Lichiditate curentă13,59
Cifră de afaceri pe salariat27.219lei
Fond de rulment6.914.854lei

Cifra de afaceri în timp

20092025
Creștere în ultimul an
-32,8%
Creștere anuală compusă
17,94%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea P · Învățământ

8559 Alte forme de învățământ n.c.a.

Cele mai nou înregistrate în județul Dolj

Întrebări despre LIFE COURSES SRL

Ce cifră de afaceri are LIFE COURSES SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 898.220 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 253.269 lei.
LIFE COURSES SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus LIFE COURSES SRL?
17 bilanțuri, din 2009 până în 2025.
Câți angajați are LIFE COURSES SRL?
33 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are LIFE COURSES SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 549.072 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are LIFE COURSES SRL?
73 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
LIFE COURSES SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are LIFE COURSES SRL?
Activitatea principală este CAEN 8559 — Alte forme de învăţământ n.c.a..

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .