RAP SYSTEMS SRL

Activă

6201 Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

RAP SYSTEMS SRL (CUI 22862490) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Braşov, BRAŞOV, înregistrată la 5 decembrie 2007, cu activitatea principală „activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)” (CAEN 6201).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 6.723.268 lei, profit net de 1.162.991 lei, datorii de 4.827.963 lei, capitaluri proprii de 2.224.499 lei, 9 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 83 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

83

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

83 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
66.99%
Lichiditate
1.06 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

6.723.268lei

Venituri totale

6.986.124lei

Rezultat net

1.162.991lei

Datorii

4.827.963lei

Capitaluri proprii

2.224.499lei

Capital de lucru

310.946lei

Salariați

9

Cifră de afaceri pe salariat

747.030lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J08/3321/2007
Data înregistrării
5 decembrie 2007

Activitate și sediu

Activitate principală
6201 — Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Sediu social
JUD. BRAŞOV, MUN. BRAŞOV, STR. MICĂ, NR.19, BIROU RSYS01

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+61,4%
Profitul, față de anul trecut
+588,3%
Creștere anuală compusă
+14,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

83clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate30.87%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.06 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate17.3%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare66.99%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință61.42%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA83200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate2.068.108lei
I2Active circulante5.138.909lei
I3Stocuri207.032lei
I4Creanțe2.463.185lei
I5Casa și conturi la bănci2.468.692lei
I6Cheltuieli în avans32.053lei

Pasiv

I7Datorii4.827.963lei
I8Venituri în avans18.344lei
I9Provizioane168.264lei
I10Capitaluri2.224.499lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă6.723.268lei
I14Venituri totale6.986.124lei
I15Cheltuieli totale5.580.514lei
I16Profit brut1.405.610lei
I18Profit net1.162.991lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați9

Indicatori · 2025

Marjă netă17,3%
Marjă brută20,91%
Rentabilitatea capitalurilor52,28%
Rentabilitatea activelor16,14%
Grad de îndatorare66,99%
Lichiditate curentă1,06
Cifră de afaceri pe salariat747.030lei
Fond de rulment310.946lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
61,42%
Creștere anuală compusă
14,66%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea J · Informații și comunicații

6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

Cele mai nou înregistrate în județul Brașov

Întrebări despre RAP SYSTEMS SRL

Ce cifră de afaceri are RAP SYSTEMS SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 6.723.268 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.162.991 lei.
RAP SYSTEMS SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus RAP SYSTEMS SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are RAP SYSTEMS SRL?
9 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are RAP SYSTEMS SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 4.827.963 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are RAP SYSTEMS SRL?
83 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
RAP SYSTEMS SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are RAP SYSTEMS SRL?
Activitatea principală este CAEN 6201 — Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .