RAP DEVELOPMENT SRL

Activă

4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

RAP DEVELOPMENT SRL (CUI 22862481) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Braşov, BRAŞOV, înregistrată la 5 decembrie 2007, cu activitatea principală „lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (CAEN 4100).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 104.073.914 lei, profit net de 1.255.625 lei, datorii de 25.667.102 lei, capitaluri proprii de 11.632.639 lei, 77 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 71 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

71

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

71 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
1.21%
Îndatorare
66.82%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

104.073.914lei

Venituri totale

104.839.862lei

Rezultat net

1.255.625lei

Datorii

25.667.102lei

Capitaluri proprii

11.632.639lei

Capital de lucru

4.822.867lei

Salariați

77

Cifră de afaceri pe salariat

1.351.609lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2007003314082
Data înregistrării
5 decembrie 2007

Activitate și sediu

Activitate principală
4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Sediu social
JUD. BRAŞOV, MUN. BRAŞOV, STR. MICĂ, NR.13

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+101,2%
Profitul, față de anul trecut
+2.231,8%
Creștere anuală compusă
+46,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

71clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate30.29%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.19 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate1.21%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare66.82%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință101.18%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA71200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate7.919.945lei
I2Active circulante30.489.969lei
I3Stocuri2.806.116lei
I4Creanțe15.717.922lei
I5Casa și conturi la bănci1.237.770lei
I6Cheltuieli în avans122.661lei

Pasiv

I7Datorii25.667.102lei
I8Venituri în avans52.235lei
I9Provizioane1.180.599lei
I10Capitaluri11.632.639lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă104.073.914lei
I14Venituri totale104.839.862lei
I15Cheltuieli totale103.305.026lei
I16Profit brut1.534.836lei
I18Profit net1.255.625lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați77

Indicatori · 2025

Marjă netă1,21%
Marjă brută1,47%
Rentabilitatea capitalurilor10,79%
Rentabilitatea activelor3,27%
Grad de îndatorare66,82%
Lichiditate curentă1,19
Cifră de afaceri pe salariat1,35 mil.lei
Fond de rulment4.822.867lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
101,18%
Creștere anuală compusă
46,67%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Cele mai nou înregistrate în județul Brașov

Întrebări despre RAP DEVELOPMENT SRL

Ce cifră de afaceri are RAP DEVELOPMENT SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 104.073.914 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.255.625 lei.
RAP DEVELOPMENT SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus RAP DEVELOPMENT SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are RAP DEVELOPMENT SRL?
77 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are RAP DEVELOPMENT SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 25.667.102 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are RAP DEVELOPMENT SRL?
71 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
RAP DEVELOPMENT SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are RAP DEVELOPMENT SRL?
Activitatea principală este CAEN 4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .