PRIM DRIVER SRL

Activă

8553 Şcoli de conducere (pilotaj)

PRIM DRIVER SRL (CUI 22690750) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Poloboc Com. Rediu, NEAMŢ, înregistrată la 6 noiembrie 2007, cu activitatea principală „şcoli de conducere (pilotaj)” (CAEN 8553).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 7.283.634 lei, profit net de 689.714 lei, datorii de 4.875.758 lei, capitaluri proprii de 2.888.303 lei, 24 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 80 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

80

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

80 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
62.78%
Lichiditate
1.19 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

7.283.634lei

Venituri totale

7.317.809lei

Rezultat net

689.714lei

Datorii

4.875.758lei

Capitaluri proprii

2.888.303lei

Capital de lucru

946.201lei

Salariați

24

Cifră de afaceri pe salariat

303.485lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2007001464277
Data înregistrării
6 noiembrie 2007

Activitate și sediu

Activitate principală
8553 — Şcoli de conducere (pilotaj)
Sediu social
JUD. NEAMŢ, SAT POLOBOC COM. REDIU,

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+22%
Profitul, față de anul trecut
+19,5%
Creștere anuală compusă
+35,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

80clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate37.19%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.19 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate9.47%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare62.78%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință22.03%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA80200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.944.302lei
I2Active circulante5.821.959lei
I3Stocuri4.144.628lei
I4Creanțe2.156.136lei
I5Casa și conturi la bănci-478.805lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii4.875.758lei
I8Venituri în avans2.200lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri2.888.303lei
I11Capital subscris vărsat500lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă7.283.634lei
I14Venituri totale7.317.809lei
I15Cheltuieli totale6.515.070lei
I16Profit brut802.739lei
I18Profit net689.714lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați24

Indicatori · 2025

Marjă netă9,47%
Marjă brută11,02%
Rentabilitatea capitalurilor23,88%
Rentabilitatea activelor8,88%
Grad de îndatorare62,78%
Lichiditate curentă1,19
Cifră de afaceri pe salariat303.485lei
Fond de rulment946.201lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
22,03%
Creștere anuală compusă
35,9%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea P · Învățământ

8553 Școli de conducere (pilotaj)

Cele mai nou înregistrate în județul Neamț

Întrebări despre PRIM DRIVER SRL

Ce cifră de afaceri are PRIM DRIVER SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 7.283.634 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 689.714 lei.
PRIM DRIVER SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus PRIM DRIVER SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are PRIM DRIVER SRL?
24 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are PRIM DRIVER SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 4.875.758 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are PRIM DRIVER SRL?
80 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
PRIM DRIVER SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are PRIM DRIVER SRL?
Activitatea principală este CAEN 8553 — Şcoli de conducere (pilotaj).

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .