VALCOM CONSTRUCT SRL

Activă

4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale

VALCOM CONSTRUCT SRL (CUI 22552804) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Goleşti Com. Goleşti, VRANCEA, înregistrată la 11 octombrie 2007, cu activitatea principală „lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale” (CAEN 4120).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 17.179.309 lei, profit net de 1.101.289 lei, datorii de 90.921.401 lei, capitaluri proprii de 13.289.582 lei, 19 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 69 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

69

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

69 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
86.2%
Solvabilitate
12.6%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

17.179.309lei

Venituri totale

38.019.138lei

Rezultat net

1.101.289lei

Datorii

90.921.401lei

Capitaluri proprii

13.289.582lei

Capital de lucru

4.935.307lei

Salariați

19

Cifră de afaceri pe salariat

904.174lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J39/888/2007
Data înregistrării
11 octombrie 2007

Activitate și sediu

Activitate principală
4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
Sediu social
JUD. VRANCEA, SAT GOLEŞTI COM. GOLEŞTI, STR. MATEI BASARAB

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+2,1%
Profitul, față de anul trecut
-77,5%
Creștere anuală compusă
+55,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

69clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate12.6%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.05 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate6.41%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare86.2%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință2.08%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA69200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate9.621.151lei
I2Active circulante95.856.708lei
I3Stocuri82.970.923lei
I4Creanțe11.433.758lei
I5Casa și conturi la bănci1.452.027lei
I6Cheltuieli în avans61.651lei

Pasiv

I7Datorii90.921.401lei
I8Venituri în avans1.328.527lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri13.289.582lei
I11Capital subscris vărsat1.000.500lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă17.179.309lei
I14Venituri totale38.019.138lei
I15Cheltuieli totale36.682.385lei
I16Profit brut1.336.753lei
I18Profit net1.101.289lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați19

Indicatori · 2025

Marjă netă6,41%
Marjă brută7,78%
Rentabilitatea capitalurilor8,29%
Rentabilitatea activelor1,04%
Grad de îndatorare86,2%
Lichiditate curentă1,05
Cifră de afaceri pe salariat904.174lei
Fond de rulment4.935.307lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
2,08%
Creștere anuală compusă
55,92%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Cele mai nou înregistrate în județul Vrancea

Întrebări despre VALCOM CONSTRUCT SRL

Ce cifră de afaceri are VALCOM CONSTRUCT SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 17.179.309 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.101.289 lei.
VALCOM CONSTRUCT SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus VALCOM CONSTRUCT SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are VALCOM CONSTRUCT SRL?
19 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are VALCOM CONSTRUCT SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 90.921.401 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are VALCOM CONSTRUCT SRL?
69 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
VALCOM CONSTRUCT SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are VALCOM CONSTRUCT SRL?
Activitatea principală este CAEN 4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .