GVS MICROFILTRAZIONE SRL

Activă

7120 Activităţi de testări şi analize tehnice

GVS MICROFILTRAZIONE SRL (CUI 22448545) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Cioranii de Sus Com. Ciorani, PRAHOVA, înregistrată la 24 septembrie 2007, cu activitatea principală „activităţi de testări şi analize tehnice” (CAEN 7120).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 164.862.309 lei, profit net de 41.786.377 lei, datorii de 37.528.625 lei, capitaluri proprii de 85.796.599 lei, 414 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 94 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

94

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

94 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-13.55%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

164.862.309lei

Venituri totale

174.736.335lei

Rezultat net

41.786.377lei

Datorii

37.528.625lei

Capitaluri proprii

85.796.599lei

Capital de lucru

61.703.735lei

Salariați

414

Cifră de afaceri pe salariat

398.218lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2007003089294
Data înregistrării
24 septembrie 2007

Activitate și sediu

Activitate principală
7120 — Activităţi de testări şi analize tehnice
Sediu social
JUD. PRAHOVA, SAT CIORANII DE SUS COM. CIORANI, STR. 1, NR.3

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-13,6%
Profitul, față de anul trecut
-5,1%
Creștere anuală compusă
+29,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

94clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate69.24%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate2.64 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate25.35%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare30.29%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință-13.55%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA94200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate24.676.073lei
I2Active circulante99.232.360lei
I3Stocuri30.403.840lei
I4Creanțe42.996.353lei
I5Casa și conturi la bănci25.832.167lei
I6Cheltuieli în avans28.573lei

Pasiv

I7Datorii37.528.625lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane611.782lei
I10Capitaluri85.796.599lei
I11Capital subscris vărsat1.300lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă164.862.309lei
I14Venituri totale174.736.335lei
I15Cheltuieli totale125.816.597lei
I16Profit brut48.919.738lei
I18Profit net41.786.377lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați414

Indicatori · 2025

Marjă netă25,35%
Marjă brută29,67%
Rentabilitatea capitalurilor48,7%
Rentabilitatea activelor33,72%
Grad de îndatorare30,29%
Lichiditate curentă2,64
Cifră de afaceri pe salariat398.218lei
Fond de rulment61.703.735lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-13,55%
Creștere anuală compusă
29,23%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

7120 Activități de testări și analize tehnice

Cele mai nou înregistrate în județul Prahova

Întrebări despre GVS MICROFILTRAZIONE SRL

Ce cifră de afaceri are GVS MICROFILTRAZIONE SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 164.862.309 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 41.786.377 lei.
GVS MICROFILTRAZIONE SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus GVS MICROFILTRAZIONE SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are GVS MICROFILTRAZIONE SRL?
414 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are GVS MICROFILTRAZIONE SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 37.528.625 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are GVS MICROFILTRAZIONE SRL?
94 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
GVS MICROFILTRAZIONE SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are GVS MICROFILTRAZIONE SRL?
Activitatea principală este CAEN 7120 — Activităţi de testări şi analize tehnice.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .