CONSUS ELECTRIC SRL

Activă

4321 Lucrări de instalaţii electrice

CONSUS ELECTRIC SRL (CUI 22446757) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Târgu Mureş, MUREŞ, înregistrată la 21 septembrie 2007, cu activitatea principală „lucrări de instalaţii electrice” (CAEN 4321).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 27.365.190 lei, profit net de 4.089.882 lei, datorii de 10.882.542 lei, capitaluri proprii de 9.874.197 lei, 66 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 87 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

87

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

87 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Lichiditate
1.44 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

27.365.190lei

Venituri totale

30.908.819lei

Rezultat net

4.089.882lei

Datorii

10.882.542lei

Capitaluri proprii

9.874.197lei

Capital de lucru

4.736.877lei

Salariați

66

Cifră de afaceri pe salariat

414.624lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2007001665269
Data înregistrării
21 septembrie 2007

Activitate și sediu

Activitate principală
4321 — Lucrări de instalaţii electrice
Sediu social
JUD. MUREŞ, MUN. TÂRGU MUREŞ, STR. LIVEZENI, NR.23, AP.9

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+33,2%
Profitul, față de anul trecut
+13,4%
Creștere anuală compusă
+45,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

87clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate45.39%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.44 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate14.95%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare50.03%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință33.15%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA87200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate6.133.867lei
I2Active circulante15.619.419lei
I3Stocuri6.113.523lei
I4Creanțe8.217.517lei
I5Casa și conturi la bănci1.288.379lei
I6Cheltuieli în avans79.644lei

Pasiv

I7Datorii10.882.542lei
I8Venituri în avans1.076.191lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri9.874.197lei
I11Capital subscris vărsat210lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă27.365.190lei
I14Venituri totale30.908.819lei
I15Cheltuieli totale26.159.655lei
I16Profit brut4.749.164lei
I18Profit net4.089.882lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați66

Indicatori · 2025

Marjă netă14,95%
Marjă brută17,35%
Rentabilitatea capitalurilor41,42%
Rentabilitatea activelor18,8%
Grad de îndatorare50,03%
Lichiditate curentă1,44
Cifră de afaceri pe salariat414.624lei
Fond de rulment4.736.877lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
33,15%
Creștere anuală compusă
45,94%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4321 Lucrări de instalații electrice

Cele mai nou înregistrate în județul Mureș

Întrebări despre CONSUS ELECTRIC SRL

Ce cifră de afaceri are CONSUS ELECTRIC SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 27.365.190 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 4.089.882 lei.
CONSUS ELECTRIC SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus CONSUS ELECTRIC SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are CONSUS ELECTRIC SRL?
66 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are CONSUS ELECTRIC SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 10.882.542 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are CONSUS ELECTRIC SRL?
87 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
CONSUS ELECTRIC SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are CONSUS ELECTRIC SRL?
Activitatea principală este CAEN 4321 — Lucrări de instalaţii electrice.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .