LPP ROMÂNIA FASHION SRL

Activă

4771 Comerţ cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate

LPP ROMÂNIA FASHION SRL (CUI 22418650) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 17 septembrie 2007, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate” (CAEN 4771).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.386.689.552 lei, profit net de 10.760.493 lei, datorii de 458.969.728 lei, capitaluri proprii de 170.682.306 lei, 2.757 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 58 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

58

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

58 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.57 x
Profitabilitate
0.45%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.386.689.552lei

Venituri totale

2.406.413.586lei

Rezultat net

10.760.493lei

Datorii

458.969.728lei

Capitaluri proprii

170.682.306lei

Capital de lucru

-196.850.944lei

Salariați

2.757

Cifră de afaceri pe salariat

865.684lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2007017329409
Data înregistrării
17 septembrie 2007

Activitate și sediu

Activitate principală
4771 — Comerţ cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, CAL GRIVIŢEI, NR. 84-98 SI 100-102. THE MARK TOWER, ET.5

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+19,2%
Profitul, față de anul trecut
-52,9%
Creștere anuală compusă
+37,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

58clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate25.18%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.57 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate0.45%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare67.72%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință19.24%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA58200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate415.610.490lei
I2Active circulante262.118.784lei
I3Stocuri209.501.916lei
I4Creanțe19.123.815lei
I5Casa și conturi la bănci33.493.053lei
I6Cheltuieli în avans11.063.907lei

Pasiv

I7Datorii458.969.728lei
I8Venituri în avans55.555.642lei
I9Provizioane3.585.505lei
I10Capitaluri170.682.306lei
I11Capital subscris vărsat45.100.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.386.689.552lei
I14Venituri totale2.406.413.586lei
I15Cheltuieli totale2.374.229.520lei
I16Profit brut32.184.066lei
I18Profit net10.760.493lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2.757

Indicatori · 2025

Marjă netă0,45%
Marjă brută1,35%
Rentabilitatea capitalurilor6,3%
Rentabilitatea activelor1,59%
Grad de îndatorare67,72%
Lichiditate curentă0,57
Cifră de afaceri pe salariat865.684lei
Fond de rulment-196.850.944lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
19,24%
Creștere anuală compusă
37,16%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre LPP ROMÂNIA FASHION SRL

Ce cifră de afaceri are LPP ROMÂNIA FASHION SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.386.689.552 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 10.760.493 lei.
LPP ROMÂNIA FASHION SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus LPP ROMÂNIA FASHION SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are LPP ROMÂNIA FASHION SRL?
2.757 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are LPP ROMÂNIA FASHION SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 458.969.728 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are LPP ROMÂNIA FASHION SRL?
58 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
LPP ROMÂNIA FASHION SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are LPP ROMÂNIA FASHION SRL?
Activitatea principală este CAEN 4771 — Comerţ cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .