ISTVAN TRANS SRL

Activă

4941 Transporturi rutiere de mărfuri

ISTVAN TRANS SRL (CUI 22415483) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Târgu Lăpuş, MARAMUREŞ, înregistrată la 17 septembrie 2007, cu activitatea principală „transporturi rutiere de mărfuri” (CAEN 4941).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 39.178.605 lei, profit net de 2.811.525 lei, datorii de 6.691.090 lei, capitaluri proprii de 10.224.228 lei, 73 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 89 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

89

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

89 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Lichiditate
1.17 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

39.178.605lei

Venituri totale

39.540.300lei

Rezultat net

2.811.525lei

Datorii

6.691.090lei

Capitaluri proprii

10.224.228lei

Capital de lucru

1.155.039lei

Salariați

73

Cifră de afaceri pe salariat

536.693lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2007001704241
Data înregistrării
17 septembrie 2007

Activitate și sediu

Activitate principală
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Sediu social
JUD. MARAMUREŞ, ORŞ. TÂRGU LĂPUŞ, STR. MIHAIL EMINESCU, NR.21

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+16,2%
Profitul, față de anul trecut
-14,8%
Creștere anuală compusă
+31,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

89clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate60.44%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.17 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate7.18%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare39.56%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință16.22%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA89200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate9.069.189lei
I2Active circulante7.846.129lei
I3Stocuri26.942lei
I4Creanțe7.687.800lei
I5Casa și conturi la bănci131.387lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii6.691.090lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri10.224.228lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă39.178.605lei
I14Venituri totale39.540.300lei
I15Cheltuieli totale36.356.234lei
I16Profit brut3.184.066lei
I18Profit net2.811.525lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați73

Indicatori · 2025

Marjă netă7,18%
Marjă brută8,13%
Rentabilitatea capitalurilor27,5%
Rentabilitatea activelor16,62%
Grad de îndatorare39,56%
Lichiditate curentă1,17
Cifră de afaceri pe salariat536.693lei
Fond de rulment1.155.039lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
16,22%
Creștere anuală compusă
31,89%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

4941 Transporturi rutiere de mărfuri

Cele mai nou înregistrate în județul Maramureș

Întrebări despre ISTVAN TRANS SRL

Ce cifră de afaceri are ISTVAN TRANS SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 39.178.605 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 2.811.525 lei.
ISTVAN TRANS SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ISTVAN TRANS SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are ISTVAN TRANS SRL?
73 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ISTVAN TRANS SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 6.691.090 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ISTVAN TRANS SRL?
89 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ISTVAN TRANS SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ISTVAN TRANS SRL?
Activitatea principală este CAEN 4941 — Transporturi rutiere de mărfuri.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .