CURATATORIE-SPALATORIE ,,LEBADA" S.R.L.

Activă

9601 Spălarea şi curăţarea (uscată) articolelor textile şi a produselor din blană

CURATATORIE-SPALATORIE ,,LEBADA" S.R.L. (CUI 22372684) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Focşani, VRANCEA, înregistrată la 7 septembrie 2007, cu activitatea principală „spălarea şi curăţarea (uscată) articolelor textile şi a produselor din blană” (CAEN 9601).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.290.652 lei, profit net de 445.997 lei, datorii de 1.417.323 lei, capitaluri proprii de 3.312.612 lei, 7 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 94 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

94

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

94 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Lichiditate
1.27 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.290.652lei

Venituri totale

1.411.449lei

Rezultat net

445.997lei

Datorii

1.417.323lei

Capitaluri proprii

3.312.612lei

Capital de lucru

388.737lei

Salariați

7

Cifră de afaceri pe salariat

184.379lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J39/759/2007
Data înregistrării
7 septembrie 2007

Activitate și sediu

Activitate principală
9601 — Spălarea şi curăţarea (uscată) articolelor textile şi a produselor din blană
Sediu social
JUD. VRANCEA, MUN. FOCŞANI, STR. MUNCITORI, NR.37

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+20,9%
Profitul, față de anul trecut
-22,6%
Creștere anuală compusă
+8,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

94clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate65.93%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.27 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate34.56%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare28.21%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință20.85%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA94200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate3.218.127lei
I2Active circulante1.806.060lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe281.040lei
I5Casa și conturi la bănci1.525.020lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii1.417.323lei
I8Venituri în avans294.252lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri3.312.612lei
I11Capital subscris vărsat400lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.290.652lei
I14Venituri totale1.411.449lei
I15Cheltuieli totale889.498lei
I16Profit brut521.951lei
I18Profit net445.997lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați7

Indicatori · 2025

Marjă netă34,56%
Marjă brută40,44%
Rentabilitatea capitalurilor13,46%
Rentabilitatea activelor8,88%
Grad de îndatorare28,21%
Lichiditate curentă1,27
Cifră de afaceri pe salariat184.379lei
Fond de rulment388.737lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
20,85%
Creștere anuală compusă
8,26%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea S · Alte activități de servicii

9601 Spălarea și curățarea (uscată) articolelor textile și a produselor din blană

Cele mai nou înregistrate în județul Vrancea

Întrebări despre CURATATORIE-SPALATORIE ,,LEBADA" S.R.L.

Ce cifră de afaceri are CURATATORIE-SPALATORIE ,,LEBADA" S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.290.652 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 445.997 lei.
CURATATORIE-SPALATORIE ,,LEBADA" S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus CURATATORIE-SPALATORIE ,,LEBADA" S.R.L.?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are CURATATORIE-SPALATORIE ,,LEBADA" S.R.L.?
7 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are CURATATORIE-SPALATORIE ,,LEBADA" S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.417.323 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are CURATATORIE-SPALATORIE ,,LEBADA" S.R.L.?
94 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
CURATATORIE-SPALATORIE ,,LEBADA" S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are CURATATORIE-SPALATORIE ,,LEBADA" S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 9601 — Spălarea şi curăţarea (uscată) articolelor textile şi a produselor din blană.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .