FOREST CASI S.R.L.

Activă

1610 Tăierea şi rindeluirea lemnului

FOREST CASI S.R.L. (CUI 22313815) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Bistra Com. Bistra, ALBA, înregistrată la 24 august 2007, cu activitatea principală „tăierea şi rindeluirea lemnului” (CAEN 1610).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 4.649.923 lei, profit net de 46.486 lei, datorii de 2.248.744 lei, capitaluri proprii de 310.958 lei, 6 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 50 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

50

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

50 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.5 x
Îndatorare
87.85%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

4.649.923lei

Venituri totale

4.650.540lei

Rezultat net

46.486lei

Datorii

2.248.744lei

Capitaluri proprii

310.958lei

Capital de lucru

-1.124.921lei

Salariați

6

Cifră de afaceri pe salariat

774.987lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J01/1082/2007
Data înregistrării
24 august 2007

Activitate și sediu

Activitate principală
1610 — Tăierea şi rindeluirea lemnului
Sediu social
JUD. ALBA, SAT BISTRA COM. BISTRA, STR. VALEA MARE, NR.38 A

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+89,7%
Profitul, față de anul trecut
-69,8%
Creștere anuală compusă
+24,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

50clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate12.15%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.5 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate1%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare87.85%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință89.72%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA50200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.435.879lei
I2Active circulante1.123.823lei
I3Stocuri357.790lei
I4Creanțe513.347lei
I5Casa și conturi la bănci252.686lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii2.248.744lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri310.958lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă4.649.923lei
I14Venituri totale4.650.540lei
I15Cheltuieli totale4.594.429lei
I16Profit brut56.111lei
I18Profit net46.486lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați6

Indicatori · 2025

Marjă netă1%
Marjă brută1,21%
Rentabilitatea capitalurilor14,95%
Rentabilitatea activelor1,82%
Grad de îndatorare87,85%
Lichiditate curentă0,50
Cifră de afaceri pe salariat774.987lei
Fond de rulment-1.124.921lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
89,72%
Creștere anuală compusă
24,1%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

1610 Tăierea și rindeluirea lemnului

Cele mai nou înregistrate în județul Alba

Întrebări despre FOREST CASI S.R.L.

Ce cifră de afaceri are FOREST CASI S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 4.649.923 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 46.486 lei.
FOREST CASI S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus FOREST CASI S.R.L.?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are FOREST CASI S.R.L.?
6 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are FOREST CASI S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 2.248.744 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are FOREST CASI S.R.L.?
50 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
FOREST CASI S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are FOREST CASI S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 1610 — Tăierea şi rindeluirea lemnului.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .