DAVIDE CONSTRUCT SRL

Activă

4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

DAVIDE CONSTRUCT SRL (CUI 22291326) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Matca Com. Matca, GALAŢI, înregistrată la 21 august 2007, cu activitatea principală „lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (CAEN 4100).

A depus 17 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2009 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 97.541.670 lei, profit net de 4.308.956 lei, datorii de 32.813.501 lei, capitaluri proprii de 30.144.850 lei, 208 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 72 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

72

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

72 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.94 x
Profitabilitate
4.42%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

97.541.670lei

Venituri totale

99.214.146lei

Rezultat net

4.308.956lei

Datorii

32.813.501lei

Capitaluri proprii

30.144.850lei

Capital de lucru

-1.984.646lei

Salariați

208

Cifră de afaceri pe salariat

468.950lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2007001382175
Data înregistrării
21 august 2007

Activitate și sediu

Activitate principală
4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Sediu social
JUD. GALAŢI, SAT MATCA COM. MATCA, STR. ŞTEFAN CEL MARE, NR.502, CONSTRUCȚIA 1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2009–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+15%
Profitul, față de anul trecut
-63,3%
Creștere anuală compusă
+67,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

72clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate47.3%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.94 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate4.42%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare51.49%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință15.04%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2009–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7220092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

17 exerciții depuse, 2009–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate32.899.368lei
I2Active circulante30.828.855lei
I3Stocuri10.224.359lei
I4Creanțe14.166.789lei
I5Casa și conturi la bănci6.437.707lei
I6Cheltuieli în avans608.054lei

Pasiv

I7Datorii32.813.501lei
I8Venituri în avans18.569lei
I9Provizioane1.359.357lei
I10Capitaluri30.144.850lei
I11Capital subscris vărsat1.000.200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă97.541.670lei
I14Venituri totale99.214.146lei
I15Cheltuieli totale94.240.838lei
I16Profit brut4.973.308lei
I18Profit net4.308.956lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați208

Indicatori · 2025

Marjă netă4,42%
Marjă brută5,1%
Rentabilitatea capitalurilor14,29%
Rentabilitatea activelor6,76%
Grad de îndatorare51,49%
Lichiditate curentă0,94
Cifră de afaceri pe salariat468.950lei
Fond de rulment-1.984.646lei

Cifra de afaceri în timp

20092025
Creștere în ultimul an
15,04%
Creștere anuală compusă
67,47%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Cele mai nou înregistrate în județul Galați

Întrebări despre DAVIDE CONSTRUCT SRL

Ce cifră de afaceri are DAVIDE CONSTRUCT SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 97.541.670 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 4.308.956 lei.
DAVIDE CONSTRUCT SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus DAVIDE CONSTRUCT SRL?
17 bilanțuri, din 2009 până în 2025.
Câți angajați are DAVIDE CONSTRUCT SRL?
208 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are DAVIDE CONSTRUCT SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 32.813.501 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are DAVIDE CONSTRUCT SRL?
72 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
DAVIDE CONSTRUCT SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are DAVIDE CONSTRUCT SRL?
Activitatea principală este CAEN 4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .