CONREP SA

Activă

4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CONREP SA (CUI 2221199) este o societate comercială pe acţiuni activă, cu sediul în Orş. Vişeu de Sus, MARAMUREŞ, înregistrată la 29 noiembrie 1992, cu activitatea principală „lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (CAEN 4100).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 113.426.452 lei, profit net de 10.824.029 lei, datorii de 20.183.922 lei, capitaluri proprii de 43.641.154 lei, 141 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 97 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

97

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

97 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

113.426.452lei

Venituri totale

109.224.426lei

Rezultat net

10.824.029lei

Datorii

20.183.922lei

Capitaluri proprii

43.641.154lei

Capital de lucru

28.612.068lei

Salariați

141

Cifră de afaceri pe salariat

804.443lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Tip entitate
SA
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J24/82/1991
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J1991000082240
Data înregistrării
29 noiembrie 1992

Activitate și sediu

Activitate principală
4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Sediu social
JUD. MARAMUREŞ, ORŞ. VIŞEU DE SUS, STR. MIORIŢEI, NR.4

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+62,6%
Profitul, față de anul trecut
+159,3%
Creștere anuală compusă
+9,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

97clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate63.94%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate2.42 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate9.54%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare29.57%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință62.63%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA97200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate19.456.284lei
I2Active circulante48.795.990lei
I3Stocuri3.500.293lei
I4Creanțe36.702.185lei
I5Casa și conturi la bănci8.593.512lei
I6Cheltuieli în avans150.000lei

Pasiv

I7Datorii20.183.922lei
I8Venituri în avans134.288lei
I9Provizioane4.442.910lei
I10Capitaluri43.641.154lei
I11Capital subscris vărsat109.445lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă113.426.452lei
I14Venituri totale109.224.426lei
I15Cheltuieli totale97.394.511lei
I16Profit brut11.829.915lei
I18Profit net10.824.029lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați141

Indicatori · 2025

Marjă netă9,54%
Marjă brută10,43%
Rentabilitatea capitalurilor24,8%
Rentabilitatea activelor15,86%
Grad de îndatorare29,57%
Lichiditate curentă2,42
Cifră de afaceri pe salariat804.443lei
Fond de rulment28.612.068lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
62,63%
Creștere anuală compusă
9,83%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Cele mai nou înregistrate în județul Maramureș

Întrebări despre CONREP SA

Ce cifră de afaceri are CONREP SA?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 113.426.452 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 10.824.029 lei.
CONREP SA mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus CONREP SA?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are CONREP SA?
141 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are CONREP SA?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 20.183.922 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are CONREP SA?
97 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
CONREP SA este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are CONREP SA?
Activitatea principală este CAEN 4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .