DENTA CLINIC SRL

Activă

8623 Activităţi de asistenţă stomatologică

DENTA CLINIC SRL (CUI 22189920) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Râmnicu Vâlcea, VÂLCEA, înregistrată la 31 iulie 2007, cu activitatea principală „activităţi de asistenţă stomatologică” (CAEN 8623).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 14.598.457 lei, profit net de 1.027.861 lei, datorii de 4.644.393 lei, capitaluri proprii de 999.748 lei, 26 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 57 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

57

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

57 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.36 x
Îndatorare
82.51%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

14.598.457lei

Venituri totale

14.603.038lei

Rezultat net

1.027.861lei

Datorii

4.644.393lei

Capitaluri proprii

999.748lei

Capital de lucru

-2.963.004lei

Salariați

26

Cifră de afaceri pe salariat

561.479lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J38/709/2007
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2007000709380
Data înregistrării
31 iulie 2007

Activitate și sediu

Activitate principală
8623 — Activităţi de asistenţă stomatologică
Sediu social
JUD. VÂLCEA, MUN. RÂMNICU VÂLCEA, CAL. BUCUREŞTI, NR.193A

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+14,5%
Profitul, față de anul trecut
+39,9%
Creștere anuală compusă
+33,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

57clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate17.76%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.36 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate7.04%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare82.51%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință14.45%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA57200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate3.947.488lei
I2Active circulante1.681.389lei
I3Stocuri300.181lei
I4Creanțe1.338.423lei
I5Casa și conturi la bănci42.785lei
I6Cheltuieli în avans15.264lei

Pasiv

I7Datorii4.644.393lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri999.748lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă14.598.457lei
I14Venituri totale14.603.038lei
I15Cheltuieli totale13.330.117lei
I16Profit brut1.272.921lei
I18Profit net1.027.861lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați26

Indicatori · 2025

Marjă netă7,04%
Marjă brută8,72%
Rentabilitatea capitalurilor102,81%
Rentabilitatea activelor18,26%
Grad de îndatorare82,51%
Lichiditate curentă0,36
Cifră de afaceri pe salariat561.479lei
Fond de rulment-2.963.004lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
14,45%
Creștere anuală compusă
33,06%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea Q · Sănătate și asistență socială

8623 Activități de asistență stomatologică

Cele mai nou înregistrate în județul Vâlcea

Întrebări despre DENTA CLINIC SRL

Ce cifră de afaceri are DENTA CLINIC SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 14.598.457 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.027.861 lei.
DENTA CLINIC SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus DENTA CLINIC SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are DENTA CLINIC SRL?
26 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are DENTA CLINIC SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 4.644.393 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are DENTA CLINIC SRL?
57 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
DENTA CLINIC SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are DENTA CLINIC SRL?
Activitatea principală este CAEN 8623 — Activităţi de asistenţă stomatologică.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .