PORSCHE INTER AUTO ROMANIA SRL

Activă

4781 Comerţ cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor şi produselor din tutun efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe

PORSCHE INTER AUTO ROMANIA SRL (CUI 22188461) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Voluntari Orş. Voluntari, ILFOV, înregistrată la 31 iulie 2007, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor şi produselor din tutun efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe” (CAEN 4781).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.536.439.346 lei, profit net de 48.503.856 lei, datorii de 220.534.044 lei, capitaluri proprii de 77.944.638 lei, 646 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 64 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

64

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

64 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
1.91%
Îndatorare
68.35%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.536.439.346lei

Venituri totale

2.546.388.611lei

Rezultat net

48.503.856lei

Datorii

220.534.044lei

Capitaluri proprii

77.944.638lei

Capital de lucru

10.528.386lei

Salariați

646

Cifră de afaceri pe salariat

3.926.377lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J23/2067/2007
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2007002067233
Data înregistrării
31 iulie 2007

Activitate și sediu

Activitate principală
4781 — Comerţ cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor şi produselor din tutun efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe
Sediu social
JUD. ILFOV, SAT VOLUNTARI ORŞ. VOLUNTARI, BLD PIPERA, NR.2, SALA 1, ET.2

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+11,3%
Profitul, față de anul trecut
-28,8%
Creștere anuală compusă
+7,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

64clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate24.16%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.05 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate1.91%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare68.35%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință11.27%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA64200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate91.578.922lei
I2Active circulante231.062.430lei
I3Stocuri174.732.766lei
I4Creanțe53.226.541lei
I5Casa și conturi la bănci3.103.123lei
I6Cheltuieli în avans1.391.932lei

Pasiv

I7Datorii220.534.044lei
I8Venituri în avans307.762lei
I9Provizioane25.246.840lei
I10Capitaluri77.944.638lei
I11Capital subscris vărsat178.600lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.536.439.346lei
I14Venituri totale2.546.388.611lei
I15Cheltuieli totale2.472.713.531lei
I16Profit brut73.675.080lei
I18Profit net48.503.856lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați646

Indicatori · 2025

Marjă netă1,91%
Marjă brută2,9%
Rentabilitatea capitalurilor62,23%
Rentabilitatea activelor15,03%
Grad de îndatorare68,35%
Lichiditate curentă1,05
Cifră de afaceri pe salariat3,93 mil.lei
Fond de rulment10.528.386lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
11,27%
Creștere anuală compusă
7,73%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor

Cele mai nou înregistrate în județul Ilfov

Întrebări despre PORSCHE INTER AUTO ROMANIA SRL

Ce cifră de afaceri are PORSCHE INTER AUTO ROMANIA SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.536.439.346 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 48.503.856 lei.
PORSCHE INTER AUTO ROMANIA SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus PORSCHE INTER AUTO ROMANIA SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are PORSCHE INTER AUTO ROMANIA SRL?
646 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are PORSCHE INTER AUTO ROMANIA SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 220.534.044 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are PORSCHE INTER AUTO ROMANIA SRL?
64 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
PORSCHE INTER AUTO ROMANIA SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are PORSCHE INTER AUTO ROMANIA SRL?
Activitatea principală este CAEN 4781 — Comerţ cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor şi produselor din tutun efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .