PRO HART GROUP SRL

Activă

4322 Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat

PRO HART GROUP SRL (CUI 22170774) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Sibiu, SIBIU, înregistrată la 26 iulie 2007, cu activitatea principală „lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat” (CAEN 4322).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 131.355.847 lei, profit net de 14.063.772 lei, datorii de 56.862.336 lei, capitaluri proprii de 32.350.540 lei, 200 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 83 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

83

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

83 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
64.64%
Lichiditate
1.02 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

131.355.847lei

Venituri totale

131.339.423lei

Rezultat net

14.063.772lei

Datorii

56.862.336lei

Capitaluri proprii

32.350.540lei

Capital de lucru

936.907lei

Salariați

200

Cifră de afaceri pe salariat

656.779lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2007001277325
Data înregistrării
26 iulie 2007

Activitate și sediu

Activitate principală
4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
Sediu social
JUD. SIBIU, MUN. SIBIU, STR. TRIAJULUI, NR.46

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+26%
Profitul, față de anul trecut
+17,2%
Creștere anuală compusă
+40,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

83clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate36.78%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.02 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate10.71%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare64.64%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință25.98%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA83200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate30.162.456lei
I2Active circulante57.799.243lei
I3Stocuri18.852.880lei
I4Creanțe26.712.149lei
I5Casa și conturi la bănci12.234.214lei
I6Cheltuieli în avans1.278.911lei

Pasiv

I7Datorii56.862.336lei
I8Venituri în avans27.734lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri32.350.540lei
I11Capital subscris vărsat400.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă131.355.847lei
I14Venituri totale131.339.423lei
I15Cheltuieli totale115.511.099lei
I16Profit brut15.828.324lei
I18Profit net14.063.772lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați200

Indicatori · 2025

Marjă netă10,71%
Marjă brută12,05%
Rentabilitatea capitalurilor43,47%
Rentabilitatea activelor15,99%
Grad de îndatorare64,64%
Lichiditate curentă1,02
Cifră de afaceri pe salariat656.779lei
Fond de rulment936.907lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
25,98%
Creștere anuală compusă
40,87%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

Cele mai nou înregistrate în județul Sibiu

Întrebări despre PRO HART GROUP SRL

Ce cifră de afaceri are PRO HART GROUP SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 131.355.847 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 14.063.772 lei.
PRO HART GROUP SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus PRO HART GROUP SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are PRO HART GROUP SRL?
200 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are PRO HART GROUP SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 56.862.336 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are PRO HART GROUP SRL?
83 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
PRO HART GROUP SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are PRO HART GROUP SRL?
Activitatea principală este CAEN 4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .