CONTJUR INVEST SRL

Activă

7430 Activităţi de traducere scrisă şi orală (interpreţi)

CONTJUR INVEST SRL (CUI 22142413) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Roman, NEAMŢ, înregistrată la 20 iulie 2007, cu activitatea principală „activităţi de traducere scrisă şi orală (interpreţi)” (CAEN 7430).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 184.823 lei, profit net de 9.248 lei, datorii de 28.159 lei, capitaluri proprii de 9.488 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 65 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

65

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

65 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-35.24%
Îndatorare
75.87%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

184.823lei

Venituri totale

254.467lei

Rezultat net

9.248lei

Datorii

28.159lei

Capitaluri proprii

9.488lei

Capital de lucru

3.340lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

92.412lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J27/974/2007
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2007000974272
Data înregistrării
20 iulie 2007

Activitate și sediu

Activitate principală
7430 — Activităţi de traducere scrisă şi orală (interpreţi)
Sediu social
JUD. NEAMŢ, MUN. ROMAN, STR. DOBROGEANU GHEREA, BL.2, AP.25

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-35,2%
Profitul, față de anul trecut
-87,2%
Creștere anuală compusă
+6,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

65clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate25.56%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.12 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate5%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare75.87%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință-35.24%

    Cifra de afaceri a scăzut cu peste 20% față de anul anterior.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA65200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate5.617lei
I2Active circulante31.499lei
I3Stocuri1.039lei
I4Creanțe2.512lei
I5Casa și conturi la bănci27.948lei
I6Cheltuieli în avans531lei

Pasiv

I7Datorii28.159lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri9.488lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă184.823lei
I14Venituri totale254.467lei
I15Cheltuieli totale242.733lei
I16Profit brut11.734lei
I18Profit net9.248lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă5%
Marjă brută6,35%
Rentabilitatea capitalurilor97,47%
Rentabilitatea activelor24,92%
Grad de îndatorare75,87%
Lichiditate curentă1,12
Cifră de afaceri pe salariat92.412lei
Fond de rulment3.340lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-35,24%
Creștere anuală compusă
6,82%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

7430 Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)

Cele mai nou înregistrate în județul Neamț

Întrebări despre CONTJUR INVEST SRL

Ce cifră de afaceri are CONTJUR INVEST SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 184.823 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 9.248 lei.
CONTJUR INVEST SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus CONTJUR INVEST SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are CONTJUR INVEST SRL?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are CONTJUR INVEST SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 28.159 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are CONTJUR INVEST SRL?
65 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
CONTJUR INVEST SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are CONTJUR INVEST SRL?
Activitatea principală este CAEN 7430 — Activităţi de traducere scrisă şi orală (interpreţi).

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .