E.ON ENERGIE ROMÂNIA SA

Activă

3523 Comercializarea combustibililor gazoşi, prin conducte

E.ON ENERGIE ROMÂNIA SA (CUI 22043010) este o societate comercială pe acţiuni activă, cu sediul în Mun. Târgu Mureş, MUREŞ, înregistrată la 3 iulie 2007, cu activitatea principală „comercializarea combustibililor gazoşi, prin conducte” (CAEN 3523).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 8.787.433.741 lei, profit net de 286.332.138 lei, datorii de 2.278.505.753 lei, capitaluri proprii de 1.258.920.077 lei, 819 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 74 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

74

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

74 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
63.58%
Profitabilitate
3.26%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

8.787.433.741lei

Venituri totale

9.118.805.643lei

Rezultat net

286.332.138lei

Datorii

2.278.505.753lei

Capitaluri proprii

1.258.920.077lei

Capital de lucru

858.892.750lei

Salariați

819

Cifră de afaceri pe salariat

10.729.467lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Tip entitate
SA
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2007001194266
Data înregistrării
3 iulie 2007

Activitate și sediu

Activitate principală
3523 — Comercializarea combustibililor gazoşi, prin conducte
Sediu social
JUD. MUREŞ, MUN. TÂRGU MUREŞ, BLD. PANDURILOR, NR.42, ET.II

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+9,1%
Profitul, față de anul trecut
+149%
Creștere anuală compusă
+6,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

74clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate35.13%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.38 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate3.26%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare63.58%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință9.09%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA74200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate446.253.462lei
I2Active circulante3.137.398.503lei
I3Stocuri849.999.523lei
I4Creanțe2.206.469.310lei
I5Casa și conturi la bănci80.929.670lei
I6Cheltuieli în avans3.399.265lei

Pasiv

I7Datorii2.278.505.753lei
I8Venituri în avans750.166lei
I9Provizioane48.875.234lei
I10Capitaluri1.258.920.077lei
I11Capital subscris vărsat323.028.810lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă8.787.433.741lei
I14Venituri totale9.118.805.643lei
I15Cheltuieli totale8.797.640.438lei
I16Profit brut321.165.205lei
I18Profit net286.332.138lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați819

Indicatori · 2025

Marjă netă3,26%
Marjă brută3,65%
Rentabilitatea capitalurilor22,74%
Rentabilitatea activelor7,99%
Grad de îndatorare63,58%
Lichiditate curentă1,38
Cifră de afaceri pe salariat10,73 mil.lei
Fond de rulment858.892.750lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
9,09%
Creștere anuală compusă
6,59%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea D · Energie electrică, termică, gaze și aer condiționat

3523 Comercializarea combustibililor gazoși, prin conducte

Cele mai nou înregistrate în județul Mureș

Întrebări despre E.ON ENERGIE ROMÂNIA SA

Ce cifră de afaceri are E.ON ENERGIE ROMÂNIA SA?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 8.787.433.741 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 286.332.138 lei.
E.ON ENERGIE ROMÂNIA SA mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus E.ON ENERGIE ROMÂNIA SA?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are E.ON ENERGIE ROMÂNIA SA?
819 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are E.ON ENERGIE ROMÂNIA SA?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 2.278.505.753 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are E.ON ENERGIE ROMÂNIA SA?
74 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
E.ON ENERGIE ROMÂNIA SA este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are E.ON ENERGIE ROMÂNIA SA?
Activitatea principală este CAEN 3523 — Comercializarea combustibililor gazoşi, prin conducte.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .