P BAU RO SRL

Activă

0812 Extracţia pietrişului şi nisipului; extracţia argilei şi caolinului

P BAU RO SRL (CUI 21969006) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Suceava, SUCEAVA, înregistrată la 21 iunie 2007, cu activitatea principală „extracţia pietrişului şi nisipului; extracţia argilei şi caolinului” (CAEN 0812).

A depus 17 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2009 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 14.597.275 lei, profit net de 913.586 lei, datorii de 12.139.736 lei, capitaluri proprii de 9.313.554 lei, 67 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 78 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

78

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

78 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-10.66%
Lichiditate
1.28 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

14.597.275lei

Venituri totale

15.959.185lei

Rezultat net

913.586lei

Datorii

12.139.736lei

Capitaluri proprii

9.313.554lei

Capital de lucru

3.452.545lei

Salariați

67

Cifră de afaceri pe salariat

217.870lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2011000969338
Data înregistrării
21 iunie 2007

Activitate și sediu

Activitate principală
0812 — Extracţia pietrişului şi nisipului; extracţia argilei şi caolinului
Sediu social
JUD. SUCEAVA, MUN. SUCEAVA, BLD. GEORGE ENESCU, NR.16, CAMERA 114, ET.1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2009–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-10,7%
Profitul, față de anul trecut
-69%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

78clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate43.41%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.28 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate6.26%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare56.59%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință-10.66%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2009–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

17 exerciții depuse, 2009–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate5.861.009lei
I2Active circulante15.592.281lei
I3Stocuri4.457.625lei
I4Creanțe10.492.594lei
I5Casa și conturi la bănci642.062lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii12.139.736lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri9.313.554lei
I11Capital subscris vărsat3.500lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă14.597.275lei
I14Venituri totale15.959.185lei
I15Cheltuieli totale14.901.102lei
I16Profit brut1.058.083lei
I18Profit net913.586lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați67

Indicatori · 2025

Marjă netă6,26%
Marjă brută7,25%
Rentabilitatea capitalurilor9,81%
Rentabilitatea activelor4,26%
Grad de îndatorare56,59%
Lichiditate curentă1,28
Cifră de afaceri pe salariat217.870lei
Fond de rulment3.452.545lei

Cifra de afaceri în timp

20092025
Creștere în ultimul an
-10,66%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea B · Industria extractivă

0812 Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului

Cele mai nou înregistrate în județul Suceava

Întrebări despre P BAU RO SRL

Ce cifră de afaceri are P BAU RO SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 14.597.275 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 913.586 lei.
P BAU RO SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus P BAU RO SRL?
17 bilanțuri, din 2009 până în 2025.
Câți angajați are P BAU RO SRL?
67 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are P BAU RO SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 12.139.736 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are P BAU RO SRL?
78 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
P BAU RO SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are P BAU RO SRL?
Activitatea principală este CAEN 0812 — Extracţia pietrişului şi nisipului; extracţia argilei şi caolinului.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .