R3 ECOLOGIC SRL

Activă

3832 Recuperarea materialelor reciclabile sortate

R3 ECOLOGIC SRL (CUI 21903907) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Agigea Com. Agigea, CONSTANŢA, înregistrată la 11 iunie 2007, cu activitatea principală „recuperarea materialelor reciclabile sortate” (CAEN 3832).

A depus 8 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2017. Nu apare cu bilanț depus pentru 2021, 2022, 2023, 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2017: cifră de afaceri 1.058.663 lei, profit net de 410.409 lei, datorii de 1.167.515 lei, capitaluri proprii de 350.470 lei, 5 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 72 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

72

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

72 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2017: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.83 x
Îndatorare
76.76%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.058.663lei

Venituri totale

1.058.663lei

Rezultat net

410.409lei

Datorii

1.167.515lei

Capitaluri proprii

350.470lei

Capital de lucru

-203.840lei

Salariați

5

Cifră de afaceri pe salariat

211.733lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J13/1890/2007
Data înregistrării
11 iunie 2007

Activitate și sediu

Activitate principală
3832 — Recuperarea materialelor reciclabile sortate
Sediu social
JUD. CONSTANŢA, SAT AGIGEA COM. AGIGEA, ET.P

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

5 bilanțuri nu apar depuse Nu găsim depuse situațiile financiare pe 2021, 2022, 2023, 2024 și 2025. Termenul legal pentru 2025 a fost 2 iunie 2026, adică 150 de zile de la încheierea exercițiului (Legea contabilității 82/1991, art. 36). Au trecut 158 de zile. Amenda pentru întârziere e de la 7.500 la 22.500 lei pentru toți cei 5 ani, fiecare exercițiu nedepus fiind o contravenție separată — tranșa de peste 30 de zile lucrătoare (art. 42). Peste amendă: din 1 ianuarie 2026, firma care nu depune în cinci luni de la termen poate fi declarată inactivă fiscal(Codul de procedură fiscală, art. 92, modificat prin Legea 239/2025). Ne uităm la ce a publicat Ministerul Finanțelor. O depunere din ultimele zile poate să nu apară încă aici.

Evoluția firmei

2008–2017, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2016
+101,9%
Profitul, față de anul trecut
+21.286,6%
Creștere anuală compusă
+0,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2017

72clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate23.04%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.83 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate38.77%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare76.76%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință101.87%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2017, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7220082011201220132014201520162017

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

8 exerciții depuse, 2008–2017 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate557.310lei
I2Active circulante963.675lei
I3Stocuri147.761lei
I4Creanțe574.178lei
I5Casa și conturi la bănci241.736lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii1.167.515lei
I8Venituri în avans3.000lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri350.470lei
I11Capital subscris vărsat10.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.058.663lei
I14Venituri totale1.058.663lei
I15Cheltuieli totale637.862lei
I16Profit brut420.801lei
I18Profit net410.409lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați5

Indicatori · 2017

Marjă netă38,77%
Marjă brută39,75%
Rentabilitatea capitalurilor117,1%
Rentabilitatea activelor26,98%
Grad de îndatorare76,76%
Lichiditate curentă0,83
Cifră de afaceri pe salariat211.733lei
Fond de rulment-203.840lei

Cifra de afaceri în timp

20082017
Creștere în ultimul an
101,87%
Creștere anuală compusă
0,83%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea E · Apă, salubritate, gestionarea deșeurilor

3832 Activități ale gropilor de gunoi sau ale depozitelor permanente de deșeuri

Cele mai nou înregistrate în județul Constanța

Întrebări despre R3 ECOLOGIC SRL

Ce cifră de afaceri are R3 ECOLOGIC SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2017, cifra de afaceri a fost 1.058.663 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 410.409 lei.
R3 ECOLOGIC SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus R3 ECOLOGIC SRL?
8 bilanțuri, din 2008 până în 2017. Nu apar depuse situațiile pentru 2021, 2022, 2023, 2024 și 2025.
Câți angajați are R3 ECOLOGIC SRL?
5 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2017.
Ce datorii are R3 ECOLOGIC SRL?
În bilanțul pe 2017, firma raportează datorii totale de 1.167.515 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are R3 ECOLOGIC SRL?
72 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
R3 ECOLOGIC SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are R3 ECOLOGIC SRL?
Activitatea principală este CAEN 3832 — Recuperarea materialelor reciclabile sortate.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .