SYNTEQ SOLUTIONS SRL

Activă

6210 Activități de realizare a softului la comandă (software orientat client)

SYNTEQ SOLUTIONS SRL (CUI 21899474) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Ploieşti, PRAHOVA, înregistrată la 11 iunie 2007, cu activitatea principală „activități de realizare a softului la comandă (software orientat client)” (CAEN 6210).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 15.783.298 lei, profit net de 5.105.158 lei, datorii de 15.501.305 lei, capitaluri proprii de 5.219.831 lei, 11 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 78 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

78

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

78 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
75.91%
Solvabilitate
25.56%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

15.783.298lei

Venituri totale

15.887.264lei

Rezultat net

5.105.158lei

Datorii

15.501.305lei

Capitaluri proprii

5.219.831lei

Capital de lucru

4.241.977lei

Salariați

11

Cifră de afaceri pe salariat

1.434.845lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2007001440293
Data înregistrării
11 iunie 2007

Activitate și sediu

Activitate principală
6210 — Activități de realizare a softului la comandă (software orientat client)
Sediu social
JUD. PRAHOVA, MUN. PLOIEŞTI, STR. TARCĂULUI, NR.64

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+73,4%
Profitul, față de anul trecut
+25,7%
Creștere anuală compusă
+20,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

78clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate25.56%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.27 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate32.35%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare75.91%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință73.41%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA78200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate676.355lei
I2Active circulante19.743.282lei
I3Stocuri2.849lei
I4Creanțe19.063.211lei
I5Casa și conturi la bănci677.222lei
I6Cheltuieli în avans1.274.928lei

Pasiv

I7Datorii15.501.305lei
I8Venituri în avans973.429lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri5.219.831lei
I11Capital subscris vărsat110.010lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă15.783.298lei
I14Venituri totale15.887.264lei
I15Cheltuieli totale9.984.630lei
I16Profit brut5.902.634lei
I18Profit net5.105.158lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați11

Indicatori · 2025

Marjă netă32,35%
Marjă brută37,4%
Rentabilitatea capitalurilor97,8%
Rentabilitatea activelor25%
Grad de îndatorare75,91%
Lichiditate curentă1,27
Cifră de afaceri pe salariat1,43 mil.lei
Fond de rulment4.241.977lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
73,41%
Creștere anuală compusă
20,9%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea K · Intermedieri financiare și asigurări

6210 Activități de realizare a softului la comandă (software orientat client)

Cele mai nou înregistrate în județul Prahova

Întrebări despre SYNTEQ SOLUTIONS SRL

Ce cifră de afaceri are SYNTEQ SOLUTIONS SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 15.783.298 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 5.105.158 lei.
SYNTEQ SOLUTIONS SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SYNTEQ SOLUTIONS SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are SYNTEQ SOLUTIONS SRL?
11 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SYNTEQ SOLUTIONS SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 15.501.305 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SYNTEQ SOLUTIONS SRL?
78 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SYNTEQ SOLUTIONS SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SYNTEQ SOLUTIONS SRL?
Activitatea principală este CAEN 6210 — Activități de realizare a softului la comandă (software orientat client).

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .