CARBON LOGISTIC S.A.
Activă4941 Transporturi rutiere de mărfuri
CARBON LOGISTIC S.A. (CUI 21747255) este o societate comercială pe acţiuni activă, cu sediul în Sat Giarmata Com. Giarmata, TIMIŞ, înregistrată la 17 mai 2007, cu activitatea principală „transporturi rutiere de mărfuri” (CAEN 4941).
A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 174.222.299 lei, profit net de 3.412.715 lei, datorii de 87.963.353 lei, capitaluri proprii de 14.501.595 lei, 273 de salariați.
Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 48 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.
Din bilanțul depus pe 2025
Toți cei 18 ani, cu grafice și indicatori →Scor de risc · clasa D
Risc ridicat
48 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.
- Activele circulante nu acoperă datoriile.
- Lichiditate
- 0.48 x
- Îndatorare
- 87.09%
Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul
Cifra de afaceri
174.222.299lei
Venituri totale
184.728.130lei
Rezultat net
3.412.715lei
Datorii
87.963.353lei
Capitaluri proprii
14.501.595lei
Capital de lucru
-45.913.063lei
Salariați
273
Cifră de afaceri pe salariat
638.177lei
Identitate și situație fiscală
ANAF, Registrul comerțului
În registrul comerțului
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
- Tip entitate
- SA
- Stare
- Activă
- Nr. registrul comerțului
- J35/1842/2007
- Nr. registrul comerțului, forma nouă
- J2007001842356
- Data înregistrării
- 17 mai 2007
Activitate și sediu
- Activitate principală
- 4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
- Sediu social
- JUD. TIMIŞ, SAT GIARMATA COM. GIARMATA, , NR. CADASTRAL 409051. DJ 691. KM 8+682 M. (DREAPTA)
Situație fiscală
TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.
Date de contact și reprezentanți
Declarații fiscale, registru, surse publice
Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali
Situații financiare
Ministerul Finanțelor
Evoluția firmei
2008–2025, în lei
Cifra de afaceri și profitul
Salariați
- Cifra de afaceri, față de 2024
- +9%
- Profitul, față de anul trecut
- +26,7%
- Creștere anuală compusă
- +24%
Cifra de afaceri
Venitul din activitatea de bază.
Profitul sau pierderea
Rezultatul net al exercițiului.
Active totale
Imobilizate plus circulante.
Datorii
Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.
Capitaluri proprii
Ce rămâne acționarilor după datorii.
Salariați
Numărul mediu din cursul anului.
Cifra de afaceri pe salariat
Cât produce, în medie, un angajat.
Risc, 2025
Risc ridicat
Ce l-a dat
- Solvabilitate14.36%
Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.
- Lichiditate0.48 x
Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.
- Profitabilitate1.96%
Marjă netă foarte subțire.
- Îndatorare87.09%
Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.
- Tendință9%
Cifra de afaceri a crescut.
- Istoricul rezultatelor0 ani
Fără pierderi în anii analizați.
Evoluția scorului
2008–2025, exercițiu cu exercițiuApasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.
18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială
Activ
Pasiv
Contul de profit și pierdere
Indicatori · 2025
Cifra de afaceri în timp
- Creștere în ultimul an
- 9%
- Creștere anuală compusă
- 24%
Acționari și asociați
Citite cu AI din actele firmei
Cine deține firma, cu procentele
Datorii la bugetul de stat
ANAF, listele de restanțe
Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric
Achiziții publice
SICAP
Contractele publice, cu clienții și valorile lor
Licențe și autorizații
ARR, ANRE
Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor
Activități CAEN autorizate
Registrul comerțului
Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală
Dosare în instanță
Portalul instanțelor de judecată
Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei
Buletinul Procedurilor de Insolvență
BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele
Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență
Creditorii din insolvență
BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar
Cine are de luat bani de la firmă și cât
Monitorul Oficial
Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a
Actele publicate în Monitorul Oficial
Firme din același domeniu
Secțiunea H · Transport și depozitare
4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Cele mai nou înregistrate în județul Timiș
- VOX BANAT S.R.L. CUI 55808276 · Sat Sânandrei Com. Sânandrei · înființată 05.11.2026SRL
- JERICH 3PL S.R.L. CUI 55792439 · Mun. Timişoara · înființată 03.11.2026TVASRL
- ARI CARS SPEDITION S.R.L. CUI 55792943 · Sat Giroc Com. Giroc · înființată 03.11.2026TVASRL
- FRANŢESCU ANCUŢA-MARIA PERSOANĂ FIZICĂ AUTORIZATĂ CUI 55764528 · Sat Bara Com. Bara · înființată 28.10.2026PFA
- ZENOVI EXPRESS S.R.L. CUI 55750255 · Mun. Timişoara · înființată 23.10.2026TVASRL
- RRS SPEDITION LOGIMAX S.R.L. CUI 55743614 · Sat Cărpiniş Com. Cărpiniş · înființată 22.10.2026SRL
Întrebări despre CARBON LOGISTIC S.A.
- Ce cifră de afaceri are CARBON LOGISTIC S.A.?
- În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 174.222.299 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 3.412.715 lei.
- CARBON LOGISTIC S.A. mai este activă?
- În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
- Câte bilanțuri a depus CARBON LOGISTIC S.A.?
- 18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
- Câți angajați are CARBON LOGISTIC S.A.?
- 273 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
- Ce datorii are CARBON LOGISTIC S.A.?
- În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 87.963.353 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
- Ce scor de risc are CARBON LOGISTIC S.A.?
- 48 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
- CARBON LOGISTIC S.A. este în insolvență?
- În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
- Ce cod CAEN are CARBON LOGISTIC S.A.?
- Activitatea principală este CAEN 4941 — Transporturi rutiere de mărfuri.
Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .