VIAMSO SRL

Activă

4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

VIAMSO SRL (CUI 21746772) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Câmpia Turzii, CLUJ, înregistrată la 17 mai 2007, cu activitatea principală „comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare” (CAEN 4712).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 21.350.221 lei, profit net de 1.089.581 lei, datorii de 5.792.569 lei, capitaluri proprii de 1.716.409 lei, 25 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 67 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

67

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

67 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.85 x
Îndatorare
74.86%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

21.350.221lei

Venituri totale

21.711.389lei

Rezultat net

1.089.581lei

Datorii

5.792.569lei

Capitaluri proprii

1.716.409lei

Capital de lucru

-889.250lei

Salariați

25

Cifră de afaceri pe salariat

854.009lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2007002212123
Data înregistrării
17 mai 2007

Activitate și sediu

Activitate principală
4712 — Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Sediu social
JUD. CLUJ, MUN. CÂMPIA TURZII, STR. 1 DECEMBRIE 1918, NR.51

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+5,1%
Profitul, față de anul trecut
-30,2%
Creștere anuală compusă
+22,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

67clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate22.18%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.85 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate5.1%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare74.86%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință5.12%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA67200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate2.834.879lei
I2Active circulante4.903.319lei
I3Stocuri3.341.206lei
I4Creanțe1.503.307lei
I5Casa și conturi la bănci58.806lei
I6Cheltuieli în avans12.706lei

Pasiv

I7Datorii5.792.569lei
I8Venituri în avans241.926lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.716.409lei
I11Capital subscris vărsat5.510lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă21.350.221lei
I14Venituri totale21.711.389lei
I15Cheltuieli totale20.431.537lei
I16Profit brut1.279.852lei
I18Profit net1.089.581lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați25

Indicatori · 2025

Marjă netă5,1%
Marjă brută5,99%
Rentabilitatea capitalurilor63,48%
Rentabilitatea activelor14,08%
Grad de îndatorare74,86%
Lichiditate curentă0,85
Cifră de afaceri pe salariat854.009lei
Fond de rulment-889.250lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
5,12%
Creștere anuală compusă
22,15%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

Cele mai nou înregistrate în județul Cluj

Întrebări despre VIAMSO SRL

Ce cifră de afaceri are VIAMSO SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 21.350.221 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.089.581 lei.
VIAMSO SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus VIAMSO SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are VIAMSO SRL?
25 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are VIAMSO SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 5.792.569 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are VIAMSO SRL?
67 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
VIAMSO SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are VIAMSO SRL?
Activitatea principală este CAEN 4712 — Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .