ARAISA GROUP SRL

Activă

4941 Transporturi rutiere de mărfuri

ARAISA GROUP SRL (CUI 21730059) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Şcheia Com. Şcheia, SUCEAVA, înregistrată la 15 mai 2007, cu activitatea principală „transporturi rutiere de mărfuri” (CAEN 4941).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 96.763.991 lei, profit net de 295.167 lei, datorii de 28.815.783 lei, capitaluri proprii de 5.375.447 lei, 192 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 54 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

54

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

54 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
86.36%
Lichiditate
0.75 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

96.763.991lei

Venituri totale

105.651.251lei

Rezultat net

295.167lei

Datorii

28.815.783lei

Capitaluri proprii

5.375.447lei

Capital de lucru

-7.312.420lei

Salariați

192

Cifră de afaceri pe salariat

503.979lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2007000808335
Data înregistrării
15 mai 2007

Activitate și sediu

Activitate principală
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Sediu social
JUD. SUCEAVA, SAT ŞCHEIA COM. ŞCHEIA, STR. AVIATORULUI, NR.5

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+0,7%
Profitul, față de anul trecut
-56,2%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

54clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate16.11%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.75 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate0.31%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare86.36%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință0.66%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA54200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate11.865.233lei
I2Active circulante21.503.363lei
I3Stocuri1.966.004lei
I4Creanțe7.591.726lei
I5Casa și conturi la bănci11.945.633lei
I6Cheltuieli în avans822.634lei

Pasiv

I7Datorii28.815.783lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri5.375.447lei
I11Capital subscris vărsat3.090.910lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă96.763.991lei
I14Venituri totale105.651.251lei
I15Cheltuieli totale105.285.406lei
I16Profit brut365.845lei
I18Profit net295.167lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați192

Indicatori · 2025

Marjă netă0,31%
Marjă brută0,38%
Rentabilitatea capitalurilor5,49%
Rentabilitatea activelor0,88%
Grad de îndatorare86,36%
Lichiditate curentă0,75
Cifră de afaceri pe salariat503.979lei
Fond de rulment-7.312.420lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
0,66%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

4941 Transporturi rutiere de mărfuri

Cele mai nou înregistrate în județul Suceava

Întrebări despre ARAISA GROUP SRL

Ce cifră de afaceri are ARAISA GROUP SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 96.763.991 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 295.167 lei.
ARAISA GROUP SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ARAISA GROUP SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are ARAISA GROUP SRL?
192 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ARAISA GROUP SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 28.815.783 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ARAISA GROUP SRL?
54 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ARAISA GROUP SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ARAISA GROUP SRL?
Activitatea principală este CAEN 4941 — Transporturi rutiere de mărfuri.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .