CONTAFIN SRL

Activă

6920 Activităţi de contabilitate şi audit financiar; consultanţă în domeniul fiscal

CONTAFIN SRL (CUI 21712028) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Brăila, BRĂILA, înregistrată la 11 mai 2007, cu activitatea principală „activităţi de contabilitate şi audit financiar; consultanţă în domeniul fiscal” (CAEN 6920).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.111.616 lei, profit net de 24.382 lei, datorii de 702.240 lei, capitaluri proprii de 185.273 lei, 16 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 60 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

60

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

60 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
1.15%
Îndatorare
74.51%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.111.616lei

Venituri totale

2.141.422lei

Rezultat net

24.382lei

Datorii

702.240lei

Capitaluri proprii

185.273lei

Capital de lucru

96.800lei

Salariați

16

Cifră de afaceri pe salariat

131.976lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J09/441/2007
Data înregistrării
11 mai 2007

Activitate și sediu

Activitate principală
6920 — Activităţi de contabilitate şi audit financiar; consultanţă în domeniul fiscal
Sediu social
JUD. BRĂILA, MUN. BRĂILA, STR. ECATERINA TEODOROIU, NR.37

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+10,2%
Profitul, față de anul trecut
-86,3%
Creștere anuală compusă
+22,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

60clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate19.66%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.14 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate1.15%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare74.51%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință10.22%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA60200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate143.378lei
I2Active circulante799.040lei
I3Stocuri16.832lei
I4Creanțe644.280lei
I5Casa și conturi la bănci137.928lei
I6Cheltuieli în avans700lei

Pasiv

I7Datorii702.240lei
I8Venituri în avans55.605lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri185.273lei
I11Capital subscris vărsat1.360lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.111.616lei
I14Venituri totale2.141.422lei
I15Cheltuieli totale2.105.895lei
I16Profit brut35.527lei
I18Profit net24.382lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați16

Indicatori · 2025

Marjă netă1,15%
Marjă brută1,68%
Rentabilitatea capitalurilor13,16%
Rentabilitatea activelor2,59%
Grad de îndatorare74,51%
Lichiditate curentă1,14
Cifră de afaceri pe salariat131.976lei
Fond de rulment96.800lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
10,22%
Creștere anuală compusă
22,73%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

6920 Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal

Cele mai nou înregistrate în județul Brăila

Întrebări despre CONTAFIN SRL

Ce cifră de afaceri are CONTAFIN SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.111.616 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 24.382 lei.
CONTAFIN SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus CONTAFIN SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are CONTAFIN SRL?
16 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are CONTAFIN SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 702.240 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are CONTAFIN SRL?
60 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
CONTAFIN SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are CONTAFIN SRL?
Activitatea principală este CAEN 6920 — Activităţi de contabilitate şi audit financiar; consultanţă în domeniul fiscal.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .