HIGH TECH TECNOSKY SRL

Activă

3230 Fabricarea articolelor pentru sport

HIGH TECH TECNOSKY SRL (CUI 21706670) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Gilău Com. Gilău, CLUJ, înregistrată la 10 mai 2007, cu activitatea principală „fabricarea articolelor pentru sport” (CAEN 3230).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 20.957.201 lei, pierdere netă de 1.367.743 lei, datorii de 26.771.264 lei, capitaluri proprii de 5.267.416 lei, 115 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 46 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

46

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

46 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Anul analizat s-a încheiat cu pierdere.
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Profitabilitate
-6.53%
Lichiditate
0.71 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

20.957.201lei

Venituri totale

21.479.886lei

Rezultat net

-1.367.743lei

Datorii

26.771.264lei

Capitaluri proprii

5.267.416lei

Capital de lucru

-7.700.857lei

Salariați

115

Cifră de afaceri pe salariat

182.237lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2007002097124
Data înregistrării
10 mai 2007

Activitate și sediu

Activitate principală
3230 — Fabricarea articolelor pentru sport
Sediu social
JUD. CLUJ, SAT GILĂU COM. GILĂU, GILĂU, FERMA NR.8. HALA 7

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+2,4%
Profitul, față de anul trecut
-1.112,5%
Creștere anuală compusă
+8,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

46clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate14.76%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.71 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate-6.53%

    Anul s-a încheiat cu pierdere.

  • Îndatorare75%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință2.38%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA46200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate16.624.835lei
I2Active circulante19.070.407lei
I3Stocuri2.951.481lei
I4Creanțe16.071.870lei
I5Casa și conturi la bănci47.056lei
I6Cheltuieli în avans89.453lei

Pasiv

I7Datorii26.771.264lei
I8Venituri în avans3.746.015lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri5.267.416lei
I11Capital subscris vărsat6.860.570lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă20.957.201lei
I14Venituri totale21.479.886lei
I15Cheltuieli totale22.847.629lei
I16Profit brut0lei
I18Profit net0lei
I19Pierdere netă1.367.743lei
I20Număr mediu de salariați115

Indicatori · 2025

Marjă netă-6,53%
Marjă brută-6,53%
Rentabilitatea capitalurilor-25,97%
Rentabilitatea activelor-3,83%
Grad de îndatorare75%
Lichiditate curentă0,71
Cifră de afaceri pe salariat182.237lei
Fond de rulment-7.700.857lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
2,38%
Creștere anuală compusă
8,75%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

3230 Fabricarea articolelor pentru sport

Cele mai nou înregistrate în județul Cluj

Întrebări despre HIGH TECH TECNOSKY SRL

Ce cifră de afaceri are HIGH TECH TECNOSKY SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 20.957.201 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost -1.367.743 lei.
HIGH TECH TECNOSKY SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus HIGH TECH TECNOSKY SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are HIGH TECH TECNOSKY SRL?
115 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are HIGH TECH TECNOSKY SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 26.771.264 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are HIGH TECH TECNOSKY SRL?
46 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
HIGH TECH TECNOSKY SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are HIGH TECH TECNOSKY SRL?
Activitatea principală este CAEN 3230 — Fabricarea articolelor pentru sport.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .